BIST 9.645
DOLAR 32,54
EURO 34,86
ALTIN 2.432,05
HABER /  GÜNCEL

Siirt'te teslim olan PKK'lı bakın kim çıktı!

SİİRT 'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan ve gri listede adı bulunan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Gri listede bulunan teröristlerin yakalanmasını sağlayanlara 300 bin TL'ye kadar ödül veriliyor.

Abone ol

TSK tarafından yapılan açıklamada, Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan ve gri listede adı bulunan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında gri listede bulunan teröristlerin yakalanmasını sağlayanlara 300 bin TL'ye kadar ödül veriliyor.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklama şöyle: "Siirt/Pervari’de, bölücü terör örgütünden kaçan ve gri listede adı bulunan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Şırnak/Beytüşşebap’ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte 60 adet fişeği ele geçirilmiştir.

MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Hakkâri/Şemdinli’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, 11 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 425 adet Biksi makineli tüfek fişeği, bir adet tüp ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Hakkâri/Yüksekova’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında, mutfak tüpü ile güçlendirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir."

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aranan teröristlerin yer aldığı listeler ve verilecek ödüller şöyle: