BIST 11.155
DOLAR 32,96
EURO 35,89
ALTIN 2.537,53
HABER /  GÜNCEL

Sıfır Bir Adana dizisi konusu ne hangi kanalda?

Sıfır Bir-Bir Zamanlar Adana dizisi hangi kanalda, konusu ne ve oyuncular kim bugün 22 yaşındaki Deniz Bezek'in yaşamını yitirmesinin ardından merak konusu oldu. Adana'da çekilen ve 2016 yılından beri internette yayınlanan dizinin Mahir karakterini canlandıran Deniz Bezek hayatını kaybetti.

Abone ol

Deniz Bezek kimdir, aslen nereli, kaç yaşında Deniz Bezek neden öldü sorusu bir anda gündem oldu. 22 yaşındaki genç oyuncu Adana'da hayatını kaybetti. 2016 yılından beri internette yayınlanan Sıfır Bir dizisinde Mahir karakterini canlandıran aslen Adanalı olan Deniz Bezek hemzemin geçitten geçmeye çalışırken lokomotif çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Deniz Bezek hakkında merak edilenler ve biyoğrafisi haberimizde...

İnternet dizisi 'Sıfır Bir' bu sefer üzücü bir olayla gündeme geldi. Dizide 'Mahir' karakterini canlandıran Deniz Bezek, Adana'da otomobiliyle hemzemin geçitten geçmeye çalışırken lokomotif çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Haberi alır almaz Adana Adli Tıp Kurumu'na gelen oyuncunun arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Bu gelişme sonrası "Deniz Bezek kimdir?" sorusu da gündem oldu.

DENİZ BEZEK KİMDİR: Adana doğumlu olan Deniz Bezek 22 yaşındadır. 2016'dan bu yana Blu TV'de yayınlanan Sıfır Bir dizisinde rol almaktaydı.

SIFIR BİR DİZİSİNİN KADROSU KONUSU: Savaş, Cio ve Özgür, Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde doğup büyümüş, 20 li yaşlarında 3 gençtir. Savaş hem yaşı itibariyle, daha da önemlisi cesareti, gözükaralığı, zekası ve kiritik zamanlarda aldığı doğru kararlar nedeniyle ''Abi'' konumundadır. Zamanla bu özelliği sayesinde kendisinden yaşça büyüklerin bile 'Abisi' olacaktır. Cio ise biraz gösteriş meraklısı, gücüyle ve yaptıklarıyla övünmeyi seven, ama bunları bile hep planlı şekilde yapan birisidir. Zekidir. Anlık gibi verdiği tepkiler bile aslında planlıdır ve bir amaca hizmet eder.

Hem fiziksel, hem de zihinsel gücünü doğru kullanmaya çalışır. Yaptıkları işlerde kendini arka planda tutabilmeyi iyi becerir. Özgür ise, şair ruhlu, sessiz, sakin birisidir. Aynı zamanda yeri geldiğinde bir o kadar da cani olabilecek bir yapıdadır. Örneğin birisini vursa, öldürdüğünden emin olabilmek için gidip bir de kafasına sıkabilir. Ama yaralı bir kediye yardım edebilmek için de herşeyi yapabilecek birisidir. Soygun ya da hırsızlık gibi işlerde, çoğunlukla parayı alan kişi olmak yerine işin başka bir tarafına yardım eder.

Bu üç yakın arkadaşın, bir de yeri geldiğinde kendilerine yardım eden, onlarla suç ortaklığı yapan akrabaları ve arkadaşları vardır. Ama temel kadro çoğunlukla bu üç kişidir. Savaş'ın önderliğinde ve diğerlerinin desteğiyle... Türkiye'de işsizliğin en yüksek olduğu şehir olan Adana'nın Hürriyet Mahallesi gibi bir yerinde büyüyen bir çocuk için fazla seçenek yoktur. Hayatları bir şekilde yasadışı yollara girmiştir. Hırsızlık, gasp, yaralama gibi suçlardan farklı zamanlarda cezaevine girip çıkmışlardır.

Yaşadıkları mahallede yasadışı işlerle geçimini sağlayan bir çok grup vardır. Ve tabiki bunların aralarında da bir güç dengesi vardır. Bu denge de diğer herşey gibi değişime uğrar."