HABER / GÜNCEL

Sezgin Tanrıkulu ve Ümit Kocasakal arabulucu!

Berkin Elvan savcısı DHKC'lilerin arabulucu olarak istediği Sezgin Tanrıkulu ve Ümit Kocasakal'dan son dakika açıklama...

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması eylemini yapan yasadışı DHKC örgütü üyeleri tarafından arabuluculuk yapması istenen CHP'li Sezgin Tanrıkulu ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal adliyedeki rehine krizi hakkında açıklama yaptılar.

ADLİYENİN 6. KATINDA SİLAH SESLERİ DUYULDU

"DHKC Savaşçıları" adı verilen yasadışı sol örgüt üyeleri bugün saat 12.36’da, İstanbul’daki Çağlayan Adliyesinin 6. Katında bulunan, Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ı odasında rehin aldılar. Örgüt üyeleri arabulucu olarak CHP'li Sezgin Tanrıkulu ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın arabulucu olmasını istedi.

KOCASAKAL: ADLİYE'YE GİDİYORUM

Sözcü’ye konuşan Ümit Kocasakal, “Şu anda adliyeye gidiyorum. Gelişmeler hakkında bilgim yok. Bu sebepten dolayı şimdilik bir açıklama yapamayacağım” dedi. 

umit-kocasakal.jpeg
Berkin Elvan davası Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan DHKC'lilerin kendileri için arabuluculuk yapmasını istedikleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu konuyla ilgili Radikal'e yaptığı açıklamada, olayın çok yeni olduğunu ve bir bilgisi olmadığını belirten Tanrıkulu, konuyu yakından takip edeceğini söyledi. 

TANRIKULU: TELEFONUMDA CEVAPSIZ ÇAĞRILAR VAR!

Tanrıkulu konuyla ilgili olarak "Şu an Kadıköy’de bir cenazede olduğum için konudan haberdar değilim. Telefonumda cevapsız çağrılar var ancak numaraların kime ait olduğunu bilmiyorum. Gün içerisinde konuyu yakından takip edeceğim." dedi.

sezgin-tanrikulu.jpg

ÖZEL TİM ADLİYEYE GİRDİ!

İçeriden silah sesi duyuldu, özel tim adliyeye girdi. Örgüt, şu açıklamayı yaptı: "Berkin Elvan'ı vuran ve gözetleyen polislerin derhal tutuklanmasını istiyoruz. Milletvekili Sezgin Tanrıkulu arabulucu olsun. 15.35'e kadar süre veriyoruz, müdahale olursa savcıyı öldürürüz." Bu arada savcıyı rehin alanların 3 kişi oldukları belirtiliyor.İTFAİYE VE AMBULANS ADLİYE ÖNÜNE GELDİ!

İtfaiye ekipler, ambulanslar ve polis ekipleri Çağlayan Adliyesi önüne geldi. Özel harekat adliyeye girdi.

ÖZEL TİM ADLİYEYE GİRDİ!

İçeriden silah sesi duyuldu, özel tim adliyeye girdi. Örgüt, şu açıklamayı yaptı: "Berkin Elvan'ı vuran ve gözetleyen polislerin derhal tutuklanmasını istiyoruz. Milletvekili Sezgin Tanrıkulu arabulucu olsun. 15.35'e kadar süre veriyoruz, müdahale olursa savcıyı öldürürüz." Bu arada savcıyı rehin alanların 3 kişi oldukları belirtiliyor.

Yorumlar14 yorum