BIST 4.592
DOLAR 18,81
EURO 20,59
ALTIN 1.177,32
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Seval Türkeş'ten şok MHP açıklaması

Merhum Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP yönetimine sert suçlamalar yöneltti.

Abone ol

Merhum Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, partinin misyonundan uzaklaştırıldığını ve istihbarat örgütlerinin güdümüne girdiğini iddia etti.

1 Kasım seçimlerinde büyük oy kaybeden MHP'de sular durulmuyor. 40 vekil kaybeden parti yönetimine bir eleştiri de Merhum Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş'ten geldi.

İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN KONTROLÜNE GİRDİ

Star gazetesinde yer alan habere göre Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, "MHP'ni bu haline tüm ülkücülerle birlikte çok üzüldüm. MHP kendi misyonundan çıkarıldı. İstihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdi. Amacından uzaklaştırıldı. Menfaat gruplarının istismarında kullanıldı. Bu nedenle MHP bu hale geldi" değerlendirmesinde bulundu.

Seval Türkeş şunları söyledi: "MHP ve Türkeş ailesi üzerindeki operasyonları anlatmadım. Bizim üzerimize linç operasyonu uygulandı. Türkeş'in ölümü de şüpheli bir ölümdür. Henüz kamuoyuna açıklamadım. Türkeş öldükten sonra benim üzerimde yapılan çok büyük bir baskı oldu.

TÜRKEŞ'İN MİRASI TERS YÖNDE KULLANILDI

Türkeş'in varisi ve eşi olmam dolayısıyla linç operasyonu uygulandı. MHP şu anda ehil olmayan ellerde. MHP Türkeş'in ölümünden sonra manüple edilerek bir takım güçlere teslim edildi. Sonra Türkeş'in bırakmış olduğu çizgi ve miras ters yönde kullanıldı. Türkeş, 'Abdullah Öcalan canlı sokulmayacak' dedi. Son verdiği demeçler ve açıklamalar bu yöndeydi. 'Canlı sokulursa parçalanmanın, bölünmenin adımı olur' dedi."

Türkeş'in vefatının 28 Şubat dönemine rastladığını belirten Seval Türkeş, "Nasıl planlandığını açıklayacağım. 18 senedir mücadele geçirdim. Misyon bizim üzerimizden yürüyor. MHP Türkeş'in eseridir. Türkeş'in mirası tamamen heba edilmiştir. MHP'nin yarattığı boşluk Türkiye'yi bu sıkıntılara sokmuştur. Türkeş yaşasaydı bu tablo olmazdı. Türkiye Ortadoğu'ya döndürmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

MHP'nin kendi misyonundan çıkarıldığını ve istihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdiğini söyleyen Seval Türkeş, MHP'nin küçülmesi, devreden çıkmasının memleket için çok tehlikeli olduğunu kaydetti.