BIST 1.536
DOLAR 7,34
EURO 8,93
ALTIN 437,07
HABER /  GÜNCEL

Şehit nişanlısı acı çektim diye açtığı davada 20 bin TL tazminat kazandı

ADANA 'da şimdiye kadar benzerine rastlanılmayan bir dava görüldü. Adana’da evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı, düğüne bir ay kala şehit olan şehit nişanlısı, çektiği acı, elem ve ıstırap gerekçesiyle açtığı davadan 20 bin lira tazminat kazandı.

Abone ol

Adana’da yaşayan S.G., düğününe 1 ay kala polis memuru nişanlısını 2016 yılının Ağustos ayında Van’daki hain terör saldırısında kaybetti.

Nişanlısının hatıralarıyla yaşayan S.G., bu olaydan yaklaşık 1.5 yıl sonra avukatı Nazan Akça aracılığıyla yaşadığı acı, elem ve ıstırap nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 30 bin manevi, 10 bin de maddi olmak üzere 40 bin liralık tazminat davası açtı. Söz konusu davaya bakan Van 3. İdare Mahkemesi 8 ay gibi kısa bir sürede karara vardı.

8 AYDA KARAR ÇIKTI: Mahkeme heyeti, S.G.’nin 10 bin liralık ‘destekten mahrum kalma tazminatı’ talebini, genç kadının nişanlısıyla arasında evlilik birliği sağlanmadığı gerekçesiyle reddetti. Mahkeme, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, genç kadına 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. Kararı değerlendiren avukat Akça, Türkiye’de ilk defa bir şehidin nişanlısına manevi tazminat ödenmesine hükmedildiğine dikkat çekip, kararın ‘emsal bir karar’ olduğunu savundu. Akça, “Müvekkilimin duyduğu ve ömür boyu duyacağı acı ve ıstırabı kısmen de olsa karşılayabilmek için bu davayı açtık ve mahkeme de bizi haklı gördü” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı bitecek mi? Müzakereler başladı
ABD Temsilciler Meclisi'nde Trump'a Yemen darbesi
Fenerbahçe Beko kupada yarı finale yükseldi
Dolar yükselmeye başladı işte 14 Şubat dolar kuru
Galatasaray'ın konuğu Benfica
Ankara'da otomobil alt sokağa uçtu! Yaralılar var
NASA'nın uzay aracı kum fırtınasına yenik düştü
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan liste talimatı! Dokunmayın
Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar
Tuzla'da korkutan yangında faciadan kılpayı dönüldü
Yorumlar 6 yorum