BIST 1.127
DOLAR 6,97
EURO 8,20
ALTIN 441,90
HABER /  GÜNCEL

Saygun'un oğlu Erdoğan ziyaretine ne dedi?

Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun, babasının sağlık durumu hakkında müjdeli açıklamalarda bulundu

Abone ol

Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz Perşembe günü geçirdiği açık kalp ameliyatının ardından yoğun bakımda tahliye edilen emekli Orgeneral Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun babasının sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yatan babasına refakat eden emekli Orgeneral Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun yaptığı açıklamada babasının bugün daha iyi olduğunu ve hemşirelerle şakalaşmaya çalıştığını söyledi. Saygun babasının sağlık durumuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Bu sabah yarım saat kadar yanındaydım. Solunum cihazından dün çıkmıştı; artık kendisi nefes alabiliyor. Bugün koluna girip ilk defa ayağa kaldırdık. Bir iki adım atmasına yardımcı olmaya çalıştık. Çorba ve komposto içti. Konuşmaya başladı ancak tabi konuştukça yoruluyor. Bu hızla ilerlerse en kısa zamanda yoğun bakımdan normal odaya alabiliriz. Babamla konuştuğumuzda ameliyatın ne kadar zor geçtiğini anlattı. Kendisinin üçüncü kalp ameliyatı olduğu için yoğun bakımdaki diğer hastalara moral veriyor. Nefesi yettiğince hemşirelerle şakalaşmaya çalışıyordu."

BABAMLA BERABER MESAİ HARCADILAR

Tolga Saygun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın babasını ziyaret etmesi nedeniyle sosyal medyada bazı Balyoz Davası tutuklu yakınlarının tepki göstermesine de yanıt verdi. Başbakan Erdoğan'ın ziyaretinin babasına moral verdiğinin altını çizen Saygun, "Babam buraya yattığında yaşama şansının az olduğunu biliyordu. Bu noktadan sonra kendisi için yapılan her ziyaret babamı gülümsetiyor. Başbakanın ziyareti de elbette babama moral vermiştir. Sonuçta kendileri birlikte mesai harcadılar. Bunun insani boyutunun ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum.

GELENLER DEĞİL, GELMEYENLER DEĞERLENDİRİLMELİ

Bizim aldığımız devlet terbiyesi gereği gelen misafire hoşgeldin demeyi gerektirir. Bence burada değerlendirilmesi gereken gelenler değil gelmeyenlerdir, kimlerin gelemediğidir. 'Babanızın yaşama şansı çok az' denen bir aileye babalarını ziyarete gelenlere hoşgeldin diyen bir aileye bu kadar tepki verilmesi insafsızlıktır. Biz her fırsatta söylüyoruz, diğer 350 komutanımız, abimiz, amcamız, kardeşimiz için tüm mücadelemiz iki yıldır sürdüğü gibi aralıksız bir şekilde sürecektir" dedi. Öte yandan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Ergin Saygun'u sabah saatlerinde ziyaret ettiği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bağış'tan Kışanak'a yemezler tepkisi
Kılıçdaroğlu Saygun ziyareti için ne dedi?
Erdoğan'dan Bartın Valisi'ne tepki
Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı
Dümdüz yolumuz var o da Kürdistan
Kurban etini ızgara yaparken nelere dikkat edilmeli, nasıl yapılır?
Yorumlar 6 yorum