BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  DÜNYA

Sarıgül CHP’ye geçecek mi ?

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday olup olmayacağı konusundaki gelişmeleri önümü...

Abone ol

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday olup olmayacağı konusundaki gelişmeleri önümüzdeki günlerde paylaşacağını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde tarihi bir gün yazılacaksa Mustafa Sarıgül olmadan o tarihi yazmak mümkün değildir” dedi.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, başkanlığını yaptığı Türkiye Değişim Hareketi teşkilatıyla Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Sarıgül buradaki toplantının ardından, basın mensuplarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday olup olmayacağı konusundaki sorularını yanıtladı. Mustafa Sarıgül bir basın mensubunun “CHP’den teklif beklediğinizi söylediğiniz. Bu kördüğüm nasıl çözülecek” sorusuna şunları söyledi:
“Düğümleri çözmek için meydanlardayız. Düğümleri haktan, hukuktan, adalet duygusundan yana barıştan yana özgürlükten yana bütün yurttaşlarımızın mutlu olacağı şekilde çözmeyi arzu ediyoruz. Önümüzdeki günler sıcak günler olacak. Bu sıcak günlerde inanıyorum ki milyonlarca yurttaşımızın arzu ettiği gibi gelişmeleri önümüzdeki kamuoyu ile paylaşacağız. Önümüzdeki hafta toplantılarımız devam edecek, ben istiyorum ki bütün yurttaşlarımızla el ele kol kola olalım.”
CHP Lideri Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kurban Bayramı’nda bayramlaşarak sohbet ettiğini belirten Sarıgül, “Önümüzdeki günlerde bu bayram sohbetinin siyasi sohbetlere ne kadar dönüşür onu değerlendireceğiz. CHP’de görev yapan birçok arkadaşımız var ama ben o arkadaşlardan çok daha önce CHP’deyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nde tarihi bir gün yazılacaksa Mustafa Sarıgül olmadan o tarihi yazmak mümkün değildir” dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Van’da dolu şoku
Tıp dünyasında büyük panik!
Salih Müslim oğlunun ölümünü anlattı
Serbest kalan pilot yaşadıklarını anlattı
Ünlü işadamı hayatını kaybetti
Selahattin Demirtaş ve Süreyya Önder düeti!
Dev derbi Aslan’ın
Beyaz'dan Kanal D yönetimine mesaj
Dev derbi nefesleri kesiyor
PKK silah bıraksın diye site kurdu
Yorumlar