HABER /  POLİTİKA

Saray'daki Bakanlar Kurulu'ndaki komutan

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Recep Tayyip Erdoğan ikinci kez Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Saray'daki Bakanlar Kurulu'nda kimler var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci kez Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki toplantıya sürpriz bir kararla Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Akın Öztürk de katılıyor.

Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez Bakanlar Kurulu'na 19 Ocak'ta başkanlık eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci kabine toplantısını 49 gün aradan sonra yeniden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda topladı. Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Basın Toplantı Salonu'nda düzenleyeceği toplantıda ele alınan konulara ilişkin açıklama yapacak.

3 BAKAN İLK KEZ KATILIYOR

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla istifa eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Lütfi Elvan'ın yerine atanan Kenan İpek, Sebahattin Öztürk ve Feridun Bilgin, ilk defa toplantıya katılıyor.

SARAY'DAKİ BAKANLAR KURULU'NUN GÜNDEMİ

Toplantıda PKK'ya silah bırakma çağrısının ardından çözüm sürecinde gelinen son durumun masaya yatırılması bekleniyor. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın çözüm süreci konusunda ayrıntılı bilgi vermesi öngörülen toplantıda ayrıca dolardaki rekor yükselişin ele alınması bekleniyor. Toplantıda ayrıca başkanlık sistemi tartışmaları, paralel yapıyla mücadele, terör örgütü IŞİD'le mücadele ile Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecini de kapsayan bölgesel ve uluslararası konuların görüşülmesi öngörülüyor.

İKİ KUVVET KOMUTANI TOPLANTIDA

Toplantıya Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk de katılıyor. Komutanların son gelişmeler ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu'nu bilgilendirmeleri düşünülüyor.

Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar son Milli Güvenlik Kurulu toplantısına rahatsızlığı nedeniyle katılamamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sezaryen doğum sayısında Avrupa'daki büyük farklar
Geç randevular Meclis gündeminde!
İngiltere'nin Hakan Fidan'ından flaş Öcalan açıklaması
Zehra Ayşe Karadere kimdir Gül'ün gelini
Kaç öğrenci okulda taciz gördü!
Açık lise harç parası 2020 kaç para oldu?
Yorumlar 1 yorum