BIST 118.713
DOLAR 6,86
EURO 7,81
ALTIN 399,43
HABER /  EKONOMİ

Sanayicileri sevindirecek haber! Uzun zamandır bekleniyordu

Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) bedelsiz arsa tahsisinin genişletilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, dördüncü kademe gelişmiş ilçelerde bulunan OSB arazileri de bedelsiz tahsis edilecek.

Abone ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın, açıkladığı Destek ve Önlem Paketi’nde yer alan bir madde daha hayata geçirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamı genişletildi.

MEVCUT İLÇELERDE DEVAM EDECEK
Buna göre, 4’üncü kademe gelişmiş ilçelerde de bedelsiz arsa tahsisi yapılabilecek. 5 ve 6. kademede bulunan ilçelerde mevcut “bedelsiz arsa” uygulamasına devam edilecek.

İNDİRİM ORANLARI ARTTI
Öte yandan ikinci ve üçüncü kademe gelişmiş ilçelerdeki OSB’lerde uygulanan indirim oranları artırıldı. Daha önce yüzde 40 indirim oranına sahip ikinci kademe ilçeler yüzde 60’a, yüzde 60 indirim oranına sahip üçüncü kademe ilçelerde ise yüzde 80’e çıkarıldı. 

Kararla OSB’lerdeki boş parsellerin yatırıma daha hızlı bir şekilde kazandırılarak üretimin ve istihdamın artırılması hedefleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan İbrahim Kalın’a yeni görev
Elektromanyetik parazitleri engelleyebilen teknoloji geliştirildi!
Valilik yayımladı ! Düğün davetlisi polisler magandalar için tutanak yazacak
Ahmet Kural'ın parmağını kırdığı sevgilisi Naz Çekem kimdir?
Sıla dayak görüntüleri yayınlandı Ahmet Kural bu hale getirdi
Elif Gören eşi kimdir ne iş yapıyor Survivor Elif çocuğu var mı?
Yorumlar