BIST 9.799
DOLAR 32,59
EURO 34,74
ALTIN 2.473,29
HABER /  GÜNCEL

Sahte kaymakamın yeni foyası

Kuşadası'nda sahte kaymakamlık yaparken yakalanan Adem Yılmaz şimdi de farklı bir mesleği icra etmeye kalktı!

Abone ol

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde geçen yıl kendisini ‘stajyer kaymakam’ olarak tanıtıp izinde olan kaymakamın yerine vekalet ettiği ortaya çıkan 32 yaşındaki Adem Yılmaz, bu kez Antalya'nın Alanya İlçesi'nde sahte avukatlık yaptığı iddiasıyla yakalandı. Yılmaz'ın, lokanta sahiplerinden 5 bin YTL avukatlık ücreti aldığı belirlendi.

Adem Yılmaz, Alanya'da bir süre önce ruhsatı iptal edilen 2 lokantanın belediyeye karşı açtığı davada avukatlığını üstlendi. Kapatılıp ruhsatı iptal edilen Planet Restoran’ın sahibi Veysi Çelik ile Marco Polo Restoran’ın sahibi Selahattin Öztürk’e kendisini Ankara Barosu avukatı olarak tanıttığı iddia edilen Adem Yılmaz, işletmecilerin güvenlerini kazanıp noterden tasdikli vekalet aldı. Yılmaz, sözde müvekkillerini, idare mahkemesine başvurup Ankara'daki tanıdıklarını da devreye sokarak restoranlarını açtıracağı vaadiyle kandırarak toplam 5 bin YTL avukatlık ücreti ödemeye ikna etti.

AVUKAT ŞÜPHELENDİ

Görüşmenin ardından Adem Yılmaz'ın durumundan şüphelenen avukat Fulya Rakıcıoğlu Türktaş ise internette yaptığı araştırmanın ardından gözlerine inanamadı. Adem Yılmaz'ın Kuşadası'nda sahte kaymakam olarak gazetelere yansıyan haberlerini gören avukat Türktaş, durumu hemen polise bildirdi. Türktaş tarafından avukatlık bürosuna çağrılan Adem Yılmaz, sivil polis ekiplerince yakalandı.

SAHTE KAYMAKAM
Adem Yılmaz, 25 Eylül 2006'da Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış’ın izinli olduğu sırada kaymakamlığa gelerek kendisini stajyer kaymakam olarak tanıtıp 2 gün süreyle göreve vekalet etmişti. Kaymakam olarak çeşitli toplantılara katılıp resmi evrakları imzalayan Adem Yılmaz, gerçek Kaymakam Barış’ın göreve başlamasıyla ortadan kaybolmuştu. 27 Aralık 2006'da Erzurum Aşkale Öğretmenevi’nde yakalanan Adem Yılmaz, sorgulandıktan sonra nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.