BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL

Safra kesesi değil sanki taş ocağı

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Tahlillerin ardından ameliyata alınan kadının safra kesesinden çıkan taşın sayısı şaşırttı.

Abone ol

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Emine Yıldırım'ın safra kesesinden 300 tane taş çıkarıldı.

Uzun süredir karın ağrısı çeken 52 yaşındaki Emine Yıldırım, birçok ilaç kullanmasına rağmen deva bulamadı. Sonunda Özel Yaşam Hastanesi’ne başvuran Yıldırım, tahliller ve incelemelerin ardından ameliyata alındı. Safra kesesinden, irili ufaklı 300 tane taş çıkarıldı. Taşları kapalı yöntem ameliyatla çıkardıklarını belirten Opr. Dr. Tamer Kan, "Safra kesesi ameliyatlarında genellikle en fazla 3 ile 10 arası taş çıkar. Hastamızda ise irili ufaklı 300 adet taş çıktı. Ameliyattan sonra o kadar taşı birarada görünce ben de çok şaşırdım. Hastamızın genel durumu gayet iyi. Safra kesesindeki taşlar zamanında alınmazsa sarılık, kanser ve ölümcül iltihaba dönüşebilir.” dedi. Emine Yıldırım da karın ağrısının geçtiğini söyleyerek doktorlarına teşekkür etti.