BIST 8.305
DOLAR 27,22
EURO 28,85
ALTIN 1.677,82
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Saffet Sancaklı'dan o fotoğrafa ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan ziyareti sırasında uçağında MHP'li vekil Sancaklı'nın yer alması dikkat çekti. Sancaklı o ziyarete ilişkin ilk kez konuştu.

Abone ol

Erdoğan'ın uçağında sürpriz bir isim de yer aldı. Erdoğan'a ziyareti sırasında MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da eşlik etti. Sancaklı'nın bakanlar, MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı'nın yer aldığı toplantıya katılması dikkat çekti.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, "Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Bakanların sürekli yurt dışı seyahatleri oluyor, MHP'den de bu seyahatler için milletvekili talebinde bulunuldu. Programlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettik ve ülkemize döndük. Cumhurbaşkanı ile uçakta ve orada beraberdik, kendisiyle zaten çok eskiden tanışıyoruz. Kendisiyle genelde Türkiye'nin meselelerini konuştuk. Güzel sohbetler ettik." dedi. 

Sancaklı, partisinin Grup Toplantısı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan ziyareti sırasında heyette yer almasına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Bakanların sürekli yurt dışı seyahatlerinin olduğunu, MHP'den de bu seyahatler için milletvekili talebinde bulunulduğunu ifade eden Sancaklı, en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan ziyaretine eşlik etmek amacıyla partiden kendisinin görevlendirildiğini belirtti. 

Türkiye-Hindistan arasındaki devletler arası görüşmelere ve iş dünyası arasındaki forumlara katıldıklarını dile getiren Sancaklı, "Programlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettik ve ülkemize geri döndük. Cumhurbaşkanı ile uçakta ve orada beraberdik, kendisiyle zaten çok eskiden tanışıyoruz. Kendisiyle genelde Türkiye'nin meselelerini konuştuk. Güzel sohbetler ettik." diye konuştu.