BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,32
ALTIN 1.135,35
HABER /  DÜNYA

Saffet Sancaklı’dan görkemli start

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, Kocaeli’de seçim çalışmalarına başladı.<br/>Geçen...

Abone ol

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, Kocaeli’de seçim çalışmalarına başladı.
Geçen haftalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, yüzlerce araçlık konvoyla Gebze’den İzmit Merkez Bankası önüne geldi. Sancaklı’yı burada yüzlerce partili karşıladı. Sancaklı’yı MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan, MYK üyeleri ve MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü de yalnız bırakmadı. Partililerin yoğun ilgisiyle sloganlar eşliğinde Yürüyüş Yolu’ndan Sabancı Kültür Merkezi’ne geçen Sancaklı, burada önemli açıklamalarda bulundu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ SÖZÜ
Sancaklı, 3 sene önce rozeti takıldığında, ismi okunduğunda dizlerinin titrediğini belirterek, "Gerçekten şuan çok heyecanlıyım" diye konuştu. Bugün Kocaeli’nin makus talihine el atacakları bir gün olduğunu anlatan Sancaklı, şunları söyledi:
"2009 yerel seçimlerinde hayata geçiremeyeceği vaatleri Kocaeli’nin önüne koyup seçim kazananlar, Kocaeli’yi kandıranlar, verdikleri sözleri tutamayanlar şunu bilsinler ki; 30 Mart 2014 sabahı Kocaeli’de yepyeni bir dönem başlayacaktır. Kocaeli Büyükşehir’in bir kent olarak Şampiyonlar Ligi’nde yer alacağına söz veriyorum. Bu kentte adaletin yeniden tesis edileceğine söz veriyorum. Kocaeli’nin dünyada sayılı kentlerden biri olacağına söz veriyorum. Ve en önemlisi tutamayacağım sözleri vermeyeceğime söz veriyorum."
(İHA)