BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Saadet Partisi'nin Elmadağ adayı Nuri Yurdakul kaçırıldı mı bomba iddia!

Yerel seçime iki gün kala Saadet Partisi'nin Ankara Elmadağ adayı Nuri Yurdakul adaylıktan çekildiği açıklamıştı. Yurdakul'un iki gündür kayıp olduğu iddia edildi. Saadet Partisi Genel Merkez Seçim İşleri Başkanı Hasan Bitmez de zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Saadet Partisi Elmadağ Belediye Başkan adaylığından çekilen Nuri Yurdakul, "Bir şehit babası olarak, terör örgütleriyle kol kola girmiş partilerin sadece 'yıkmak' üzerine kurulu ittifaklarını kabullenmem ve içime sindirmem asla mümkün değildir" diyerek adaylıktan çekildi ancak Yurdakul'la ilgili olay iddialar var. 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Nuri Yurdakul'un iki gündür kayıp olduğu ağır tehdit ve şantaja maruz bırakıldığı iddia edildi. Saadet Partisi Genel Merkez Seçim İşleri Başkanı Hasan Bitmez de zehir zemberek bir açıklama yaptı. Bitmez'in açıklamaları iddiaları doğrular nitelikte.

Adaylarımız üzerinde iftira, tehdit, teklif, şantaj, yıldırma ve baskıları devam ediyor

Hasan Bitmez, Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul'un "istifa" haberlerine ilişkin açıklamada bulundu. Bitmez, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında "Teşkilatlarımız ve adaylarımız üzerinde iftira, tehdit, teklif, şantaj, yıldırma ve baskıları devam ediyor. İktidar ne yaparsa yapsın milletimiz gerçeğin farkındadır. "Yapılan bu saldırılara milletimiz en güzel cevabı sandıkta verecektir." ifadelerine yer verdi.

Bu gelişme üzerine Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Kendisi şantaj aldığını ifade etmişti

Yurdakul’un şantajla karşı karşıya kaldığını ifade eden Beyazıt, Yurdakul’un eşiyle görüştüklerini aktararak, “Kendisine arkadaşı olarak ulaşamıyorum. Eşi de ulaşamadığını söyledi. Ancak bana gelen bilgiye göre bugün evine 5 kişi tarafından getirilmiş. Kendisi şantaj aldığını ifade etmişti. Devletin kurumları da devreye girdiğinde buna dayanabilmek mümkün değil. Bunu üzülerek söylüyorum ülkemizin geldiği durum, seçimde bir yeri dahi kazanmak için bir şehit babası şantajla karşı karşıya kaldı” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
İstanbul anketi bomba iki şirket açıkladı ilçe ilçe sonuçlar
Foto Galeri İstanbul anketi bomba iki şirket açıkladı ilçe ilçe sonuçlar Galeriye Gözat