BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Rusya'dan açıklama! Erdoğan ve Putin görüşecek mi?

Rusya, Putin ile Erdoğan arasında yarın gerçekleşmesi planlanan toplantının gerçekleşmeyeceğini duyurdu. Cumhurbaşkanlığı kaynakları ise Rusya'yı doğruladı.

Abone ol

Rusya lideri Vladimir Putin ve Erdoğan arasında yarın yapılması planlanan görüşmenin olmayacağı açıklandı.

Yarın Rusya'da yapılması ve TürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması planlanan Rusya-Türkiye Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısının gerçekleşmeyeceği açıklandı.

TOPLANTI YAPILMAYACAK

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı söylenen Rusya-Türkiye Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı ile ilgili soruya "Hayır, böyle bir toplantı planlanmıyor" yanıtı verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI DOĞRULADI

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Rusya-Türkiye Üst Düzeyli İş Birliği Toplantısı'nın 15 Aralıkta gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

KARAR G20'DE ALINMIŞTI

Rusya lideri Vladimir Putin ve Erdoğan geçen ay Antalya'da düzenlenen G20 zirvesinin ilk gününde 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirmiş ve Türkiye ve Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısının 15 Aralık'ta Rusya'da yapılması konusunda anlaşmıştı.

Rusya'da gerçekleştirilmesi kararlaştırılan toplantının, Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından oluşan gerginlik nedeniyle iptal edildiği ileri sürülüyor.