HABER /  EKONOMİ

Renault Bursa'da işler durdu işte ilk açıklama

Oyak Renault'un Bursa'daki üretim birininde dün gece yarısından bu yana işçiler eylem başlattı. Fabrikadan ilk açıklama geldi.

OYAK Renault Bursa'daki fabrikada gece yarısından itibaren önceden öngörülmeyen bir duruş yaşandığını,normal çalışma düzenine dönülmesi için eylem planı uygulandığını belirtti.

OYAK Renault'dan yapılan yazılı açıklamada, fabrikada üretimin durmasına yol açan işçi eylemleri değerlendirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Mayıs saat 00.00 itibarıyla Bursa'da kurulu bulunan OYAK Renault Otomobil Fabrikası'nda, önceden öngörülmeyen bir duruş yaşıyoruz. Bu duruş, yürürlükte bulunan mevcut iş yasalarına ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun değildir. OYAK Renault yönetimi, şirketi ve çalışanları korumak ve normal çalışma düzenine dönmek için çeşitli eylem planları uygulamaya almaktadır. An itibarıyla fabrikanın içinde ve dışında toplanmış bulunan yaklaşık 2 bin 500 çalışanın, işbu eylem Türkiye'de yürürlükte bulunan yasalara uygun olmamasına rağmen OYAK Renault yönetimi eylemde bulunan iş arkadaşlarına su ve yemek dağıtma kararı almıştır."

"Şirketin pozisyonuna uygun olarak yürürlükteki toplu iş sözleşmesinin içeriği hakkında bir müzakere yürütmüyoruz" ifadesine yer verilen açıklamada, durumun gidişatı hakkında kamuoyuna bilgilendirmelere devam edileceği duyuruldu.

ÖNCEKİ HABERLER
Acun Survivor iddiasına son noktayı koydu!
IŞİD o kenti de ele geçirdi!
Davutoğlu rest çekti: Bırakırım
DERGİ - Sıçanda empati duygusu: Boğulan arkadaşa yardım
Bahçeli'den sert sözler 2002'de biz gittik
Okul tatilleri 15 tatil ne zaman başlıyor MEB takvimi
Yorumlar 1 yorum