HABER /  GÜNCEL

Regaip Kandili diye bir kandil yok aslında o gece...

Regaip Kandili yok mu? Bu iddia Süleymaniye Vakfı hocalarından geldi. Üç aylar orucu olmadığını da iddia eden Süleymaniye Vakfı hocası Regaip Kandili için de çok iddialı konuştu.

Kandillerin ve Regaib kandilinin İslam ile bir ilgisi yoktur. İddianın kaynağı Süleymaniye Vakfı oldu. Vakfın hocalarından Dr. Yahya Şenol, Regaip Kandili'nin de uydurma olduğunu iddia etti.

Bu kandilin Peygamberimiz Hazreti Muhammed'den 500 yıl sonra ortaya çıktığını belirten Şenol, "Nebîmiz Aleyhisselam'ın, kendisinden yaklaşık 500 yıl sonra uydurulmuş bu gecelerden hiç haberi bile olmamıştır. Böyle bir uygulamanın dinden sayılması kabul edilemez" dedi.

Regaip Kandili gecesi için 'ayıp' uydurma
"Olmayan kandillerin devlet eliyle sürdürülmesinin en büyük müsebbibi Diyanettir" diyen Şenol, 'ayıptır' deyip şunları anlattı; "Hazreti Peygamberin ana rahmine düştüğü gece diye saçma sapan bir gerekçe de üretiyorlar. Böyle bir şeyin allah aşkına tespiti mümkün müdür yani. Ve ayıptır da böyle şeyleri söylemek."

Üç aylar konusunda da ezber bozan Dr. Yahya Şenol, Recep ayı orucu ya da Recep ayına özel namaz ve tesbihlerin hepsinin de dayanaksız olduğunu söyledi.

İşte Şenol'un açıklamaları;

Regaip Kandili duası peygamberimizin okuduğu dua

Regaip Kandili namazı kaç rekat nasıl kılınır okunacak duası?

ÖNCEKİ HABERLER
Nusaybin'de patlama yaralılar var
Büyükşehir’den Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 900 araçlık otopark
Emeklilere promosyon müjdesi! Nisan ayında...
Diyarbakır Sur'da metrut binada ele geçirildi
Regaip Kandili duası peygamberimizin okuduğu dua
Can Yaman'la ayrıldığı konuşulan Demet Özdemir'den aşk açıklaması!
Yorumlar 29 yorum