BIST 7.979
DOLAR 28,95
EURO 31,23
ALTIN 1.889,31
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Recep Gürkan ve eşi kimdir? Edirne Belediye Başkanı'nın skandal videosu

EDİRNE Belediye Başkanı Recep Gürkan videosu ile olay yarattı, CHP'nin adayının 15 Temmuz darbe gecesi kadeh kaldırdığı ortaya çıktı.

Abone ol

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı ve aynı zamanda 31 Mart seçimlerinde yeniden CHP'nin adayı olan Recep Gürkan'ın, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimine kadeh kaldırıp sevinç çığlıkları attığı görüntüleri ortaya çıktı.

Gündeme oturan görüntülerle ilgili Recep Gürkan sessiz kaldı. Peki kimdir Recep Gürkan, eşi ve çocukları hakkında neler biliniyor? İşte Recep Gürkan hakkında bilgiler:

Recep Gürkan'ın eşi ve çocukları

54 yaşında olan Recep Gükan genç eşi Mürüvvet Esra Çevik ile yakın zamanda medyanın gündemine gelmişti. Recep Gürkan ikinci eşi Mürüvvet Esra Çevik ile 2017 yılında Selanik'te evlendi. Recep Gürkan'ın ilk eşinden Eylem ve Yiğit adında iki çocuğu var.

Recep Gürkan aslen nereli?
Recep Gürkan aslen İpsalalı. 1964 yılında Edirne'de doğan Recep Gürkan, ilk ve orta öğrenimimi İpsala’da tamamladı. 1983 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulundan, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldu. 1998-2003 tarihleri arasında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünde, şube müdürlüğü ve milli eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004 yılında Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon müdürlüğü görevi ile birlikte Edirne Valiliği Sınır Ötesi İş Birliği faaliyetleri ve Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarında görev aldı. Ayrıca Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli valiliklerince kurulmuş bulunan Trakya Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı. 10 Mart 2011 tarihinde CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etti. Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlüklerini yürüttü. Trakya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark A.Ş. yönetim kurulu kurucu üyeliği yaptı.

Nisan 2011 tarihinde yapılan üye bazında ön seçimde 1. sırada seçilerek CHP Edirne Milletvekili adayı oldu. 12 Haziran 2011 seçimlerinde CHP Edirne Milletvekili olarak seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Edirne Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019 yerel seçimlerinde de CHP onu bir kez daha aday gösterdi.