BIST 4.874
DOLAR 18,81
EURO 20,50
ALTIN 1.167,31
HABER /  GÜNCEL

Rahatsızlanan yüzlerce askerle ilgili flaş açıklama

MANİSA'da askerlerin rahatsızlanmasıyla ilgili olarak Manisa Valisi Hakan Güveçer yeni bir açıklama yaptı.

Abone ol

MANİSA Valisi Hakan Güvençer, Kırkağaç Jandarma Komando Alay Komutanlığı’ndaki askerleri rahatsızlanması ile ilgili "Herhangi bir enfeksiyon veya gıda zehirlenmesiyle ilgili olarak ilişkilendirilmedi. Mevsimsel bir mide üşütmesi ve çocuklarımızın birbirinden psikolojik olarak etkilenerek sağlık kuruluşlarına müracaat etmesi vardır" şeklinde konuştu.

Vali Güvençer, 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen Tiyenli  Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Burada Kırkağaç ilçesinde 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alay  Komutanlığında askerlerin rahatsızlığına ilişkin gazetecilere açıklamalarda  bulunan Güvençer, şunları söyledi:

"Kırkağaç Jandarma Komando Alay Komutanlığı’ndaki rahatsızlık herhangi  bir enfeksiyon veya gıda zehirlenmesiyle ilgili olarak ilişkilendirilmedi.  Mevsimsel bir mide üşütmesi ve çocuklarımızın birbirinden psikolojik olarak  etkilenerek sağlık kuruluşlarına müracaat etmesi vardır. Dün saat 03.00  itibarıyla çocuklarımızdan sadece 12'sini sabaha kadar müşahede altında tutmaya  karar vermiştik. Sabah saatlerinde 08.00 ile 09.00 arasında bütün çocuklarımız  taburcu edildiler. Birliklerine döndüler. Alay komutanlığı bünyesindeki tabipliğe  de müracaat artık yok. Dolayısıyla Kırkağaç'ta vakanın önü tamamen alınmış  durumda. Bir sorun kalmadı."

Kırkağaç ilçesinde 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında dün gece saatlerinde 150 asker mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile Alay  Tabipliğine müracaat etmiş, 68'i Kırkağaç ve Soma'daki devlet hastanelerinde  müşahede altına alınmıştı. Valilikten yapılan açıklamada askerlerden 56'sının  sabah saatlerinde taburcu olduğu belirtmişti.

Son dakika! Manisa’da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı