BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 484,16
HABER /  GÜNCEL

PTT işe başlama takvimi 2018 güncel PTT iş takvimi

PTT personel işe başlama tarihi ne zaman, PTT 5 bin personeli iş başı ne zaman yapacak 2018 PTT iş takvimi netleşiyor. PTT yazılı sınav sonuçlarının ardından artık son virajı dönen PTT personeli için iş başı yani mesai maratonu başlayacak. Peki PTT personeli ne zaman işe başlayacak?

Abone ol

PTT personel alımı ne zaman başlayacak, PTT personeli ne zaman, hangi ayda iş başı yapacak?

PTT 5 bin kişilik kadrosu ile bünyesine, 250 Uzman Yardımcısı, 1623 Postacı, 2625 Gişe ve Büro Görevlisi, 20 Mimar, 200 Mühendis, 82 Avukat, 200 Tekniker olmak üzere toplamda 5 bin kişi alımı için geçtiğimiz aylarda ilana çıkmış başvuru yapan adaylar için sınav yapılmış ve sonuçları açıklanmıştı. Sınav sonuçlarıan göre kazanan adaylar şimdi işe başlayacakları günü beklemeye başladı.

PTT'ye 5 bin memur personel alımı ilgili sınavın tamamlanıp sonuçlarının açıklanmasının ardından PTT'den Personel Alım Sürecine İlişkin Bilgilendirme açıklaması geldi. Sınav sonuçlarını itiraz, kesin sınav sonuçlarının açıklanması, tercihler, sözlü sınav yerleri, evrak tamamlama gibi işlemlerle ilgili bilgilendirme metni yayınlayan PTT'nin alım süreci ile ilgili takvimi henüz netleşmedi.

PTT 5 bin personel alımı için 12 Ağustos Pazar günü yapılan sınavın giriş belgeleri, 2 Ağustos 2018 tarihinde http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinde ilan edilmişti ve adayların cep telefonlarına gönderilmişti. Adaylar sınav giriş belgelerini belirlenen tarihten itibaren http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinden temin edebilmişlerdi.

Konuya ilişkin yeni bir duyuru yapıldı:

2018/1 personel alımı yazılı sınavları 12.08.2018 tarihinde 16 il merkezinde yapılmıştır. Yazılı sınav sonucu 20.09.2018 tarihinde http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. Adaylar, yazılı sınav sonucuna ilişkin itirazları 21.09.2018-27.09.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapabilecektir. Yazılı sınav sonucuna itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Kesin sınav sonuçları en geç 19.10.2018 tarihinde yayınlanacaktır.

2018/1 personel alımında adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına MERNİS adresinin bulunduğu il'e başvuru yaptığından tek il tercihi yapmışlardır. Yazılı sınav sonucunda il bazında her pozisyon için en yüksek puandan başlayarak puan sıralaması yapılacaktır.

Yerleştirmeler yazılı sınav puanının yanı sıra adayların başvurduğu pozisyon ve il tercihi esas alınarak yapılacaktır.

Kesin sınav sonucunda;

Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday,
Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday,
Belirlenecektir.

Yazılı sınav sonucunda Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına asil ve yedek olarak yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylara Psikometrik İnceleme yaptırılacaktır. Psikometrik İnceleme sonucuna göre atamaya hak kazanan adaylar istenen belgelerle birlikte, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup http://ik.ptt.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için yapılacak sözlü sınav sonucunda asil olarak atanmaya hak kazanan adaylar, sözlü sınav sonuçlarının ilanından itibaren onbeş gün içerisinde istenen belgelerle birlikte Merkez Teşkilatında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Atama evrakı tamamlanan adaylara ilişkin İl Emniyet Müdürlüklerince önce güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılacak olup atanmasına engel durumu bulunmayanların atamaları yapılarak göreve başlayışları sağlanacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
Mevlüt Çavuşoğlu PKK'lı muhabire haddini bildirdi!
Buse Terim'e hakaret pahalıya patladı! O şahıs tazminata mahkum edildi
Fenerbahçe, İstanbulspor'a patladı!
Korkmaz Karaca kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi oldu
DEAŞ'e operasyon! Kritik isimlerin hepsi yakalandı
Walking dead 10. sezon netflix ne zaman yayınlanacak
Yorumlar