BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Projenizi yapın sonra Venedik'e...

16. Venedik Bienali için başvurular başladı. Birçok meslek dalından insanın katılımıyla gerçekleşecek olan Bienal'in sorumluluğu sergiyi Seçici Kurul ve İKSV üzerinde.

Abone ol

16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin koordinasyonunu yürüten İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 26 Mayıs-25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide Türkiye Pavyonu’nda yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapıyor. Açık çağrının ilk aşaması için son başvuru tarihi 4 Ağustos olarak belirlendi.

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu için açık çağrı başvuruları başladı. 

Küratör, tasarımcı, sanatçı, tarihçi, eleştirmen, mimar veya ilgili alanlarda çalışan kişi ve kurumların katılımına açık olan başvurular, iki aşamalı bir değerlendirme sonrasında seçilecek. Başvuruların mimarlık alanındaki güncel sorunları, yeni fikir ve kavramlar üzerinden yerel, bölgesel ve küresel boyutlarda tartışmaya açabilen, mimarlık kavramlarını alternatif disiplinlerarası yaklaşımlarla keşfedebilen tutarlı bir küratöryel anlatı sunması bekleniyor.

İlk aşamaya başvuran projeler, küratöryal temanın geçerliliği, önerilen projenin uygulanabilirliği ve küratöryal ekibin yapısına göre değerlendirilecek. İki aşamalı bu süreç sonunda seçilecek başvuru sahiplerinin sergiyle ilişkili tüm küratöryel sorumlulukları üstlenmesi, sergiyi Seçici Kurul ve İKSV ekibi ile koordinasyon halinde geliştirmesi amaçlanıyor.

İlk aşama başvurular için katılımcıların başvuru formuna ek olarak, küratöryel öneriyi açık bir şekilde ifade eden bir metin (en çok 5000 karakter), başvuru sahibi veya sahiplerinin ayrıntılı özgeçmişi ve ilgili çalışmalarını gösteren portfolyolarını (Türkçe ve/veya İngilizce, 5 MB’tan küçük, PDF formatında) 4 Ağustos Cuma akşamı 18.00’e kadar yurtdisiprojeler@iksv.org e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. 

Türkiye Pavyonu’nda yer alacak proje, Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, Levent Çalıkoğlu, Prof. Dr. Arzu Erdem, Prof. Dr. Murat Güvenç, Yeşim Hatırlı, Prof. Dr. Süha Özkan ve Prof. Dr. Uğur Tanyeli’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
17 yaşındaki kızına defalarca tecavüz edip hamile bıraktı!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İzmir'de balkondan düşen işçi öldü
Türk Malı dizisi final mi yapıyor?
Tarkan'ın şarkısı çalıntı mı? İnceleme başlatıldı
Erdoğan, G20 zirvesine katılmak için Almanya'ya gitti
Mardin'de sokak hayvanlarına özel otomat
2 bin yıllık aslan heykelini parçaladılar
Kuşadası'nda gergin anlar: Avukatlar AVM'ye sığındı!
Akşener'in yeni partisine sürpriz katılım ne sağcı ne solcu!
Yorumlar