BIST 1.365
DOLAR 8,12
EURO 9,78
ALTIN 464,23
HABER /  GÜNCEL

Poşetli Dede'nin mirası için sıraya girdiler!

Konya'da hayatını kaybeden Poşetli Dede, yıllarca sefalet yaşadı; ancak ölürken akrabalarını zengin etti.

Abone ol

Konya'da dilenerek hayatını kazanan Poşetli Dede lakaplı Mehmet Keleş'in yaklaşık 1.5 milyonluk mirasının akıbeti belli oldu. Mirası daha önce Mevlana Müzesi'ni bağışlanacağını söyleyen yeğen, cenazeyi aldıktan sonra fikir değiştirdi. Keleş'in mirası, çocukları olmadığı için kardeşleri ve yeğenleri arasında pay edilecek.

Konya'da 30 yıldır yardım için kendisine verilen paraları yine bir iş adamı aracılığıyla bankaya yatıran Poşetli Dede lakalı Mehmet Keleş'in milyonluk mirası merak konusu oldu. Tüm Türkiye, mirasın ne olacağını merak ederken, ilk açıklama yeğeninden geldi. 

"BAĞIŞLAYACAĞIZ" 

Mehmet Keleş'in cenazesini almak için hastaneye gelen yeğeni Hüseyin Yar, bugüne kadar arayıp sormadıkları dayısı için otobüs şirketine dava açacaklarını söyledi. Mirasa kadar kayıp olan yakın akrabalar hastane önünde gözyaşına boğulurken yeğen Hüseyin Yar, dayılarının mirasını Mevlana Müzesi'ne bağışlayacaklarını, Konyalının yardımının yine Konya'da kalacağını söyledi.

KÖYE GİTTİ FİKİR DEĞİŞTİ 

İşte bu açıklamalardan sonra cenaze Keleş'in doğum yeri olan Çorum'a götürüldü. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan yeğen Hüseyin Yar, bu kez ağız değiştirdi ve mirası kardeşleri arasında pay edileceğini açıkladı. Yar, mirasın ufak bir bölümüyle de köye cenaze aracı alınacağını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Altaylı'dan Erdoğan'ın o sözlerine tepki
Alman gazetesinden Erdoğan'a ağır eleştiri
Yeni tezkeredeki müthiş detay!
ABD'nin özgürlüğü duaya kadar!
Yetenek Sizsiniz'de Azeri rüzgarı...
İşte beklenen tezkerenin detayları!
Osman Baydemir Kobani için silah istedi!
Türkiye'den Mısır'a çok sert cevap FLAŞ
Hong Kong: Göstericiler Ulusal Gün'de de meydanda
Yaşlıların en rahat yaşadığı ülke Norveç
Yorumlar 31 yorum