HABER /  GÜNCEL

Polisten 'bacakları kesilen köpekle' provokasyon uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğe ait olduğu iddia edilerek paylaşılan videonun sonunun kesildiğini ve söz konusu görüntülerin Ürdün'de 2017 yılında çekildiğini açıkladı.

Abone ol

Sakarya'da patileri kesilerek ölüme terk edilen köpek yavrusu tüm Türkiye'yi yasa boğdu.Olayı fırsat bilerek, halkı Suriyeliler'e karşı kışkırtmak isteyen bazı odaklar ise sosyal medyada bir video yayınladı.

Videodaki çocukların Suriyeli olduğu ve Sakarya'daki vahşeti gerçekleştirdiği iddia edildi. 4 ayağı kesilmiş halde bulunan yavru köpek kurtarılamadı

PROVOKASYON AMAÇLI: Emniyet Genel Müdürlüğü, söz konusu videonun geçen yıl Ürdün'de çekildiğini açıkladı ve yayının Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacılara yönelik provokasyon amacı taşıdığını vurgulayarak, vatandaşları uyardı.

Konuya ilişkin sosyal medyada ve haber sitelerinde bir videonun yayımlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olay ile ilgili 16.06.2018 tarihinde bir çok sosyal medya ve haber sitelerinde yayınlanan videonun 2017 tarihinde Ürdün'de çekildiği ve görüntülerdeki mekanın, Sakarya'da meydana gelen olayın gerçekleştiği ormanlık alan ile örtüşmediği tespit edilmiştir. Söz konusu olayda, Suriyeli sığınmacılara yönelik provokasyon amaçlı paylaşılan videonun sonu kesildiği ve tamamı izlenildiğinde bahse konu videonun art niyetli kişiler tarafından ülkemizde yayınlandığı değerlendirilmiştir."

ÖNCEKİ HABERLER
Babalar günü sözleri 2018 babalara özel kutlama sözleri arşivi
Bakan Arslan'dan Doğu Anadolu'ya 6 tünel müjdesi
Kandil'de 35 terörist etkisiz hale getirildi
Yıldırım, ortaokul öğrencisinin çay davetine icabet etti
‘F-35’in teslimatını durdurun’ mektubu
Ev salçası nasıl yapılır metal kaşık kullanmayın!
Yorumlar 3 yorum