BIST 11.075
DOLAR 32,86
EURO 35,69
ALTIN 2.554,95
HABER /  GÜNCEL

Polis haftası önemi, Polis Teşkilatının kaçıncı yıldönümü?

Her yıl tüm yurtta çoşkuyla kutlanan Polis Haftası bugün, yani 10 Nisan'da çeşitli faaliyetlerle kutlanacak. Canımızı, malımızı hayatı pahasına koruyan kahraman polislerimizin günü kutlu olsun. Türk Polis teşkilatı mensupları bu yıl hem 173. kuruluş yıl dönümlerini hem de bu vesile ile Polis Haftasını kutlayacak.

Abone ol

Polis haftası ne zaman 2018, polis haftası etkinlikleri neler, ve neden Polis Haftası kutlanıyor önemi nedir soruları araştırılmaya başladı. Bu sene polis günü bugün, yani 10 Nisan Salı günü kutlanıyor. Polis haftası her sene tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Türk Polis teşkilatı mensupları bu yıl hem 173. kuruluş yıl dönümlerini hem de bu vesile ile Polis Haftasını kutlayacak.

POLİS HAFTASI NE ZAMAN KUTLANACAK: Ülkemizin ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatı mensupları bu yıl hem 173. kuruluş yıl dönümlerini hem de bu vesile ile Polis Haftasını kutlayacak. Polis haftası her yıl 10 Nisan tarihinde kutlanır. 2018 yılında da Polis Günü 10 Nisan Salı günü tüm Türkiye'de çeşitli etkinlik ve organizasyonlarla kutlanacaktır.

POLİS HAFTASI NEDİR: Türk Polis Teşkilatı modern anlamda 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur. Halen 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu'na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı'na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan'ı her yıl Polis Günü olarak kutlar.