BIST 10.884
DOLAR 32,18
EURO 34,90
ALTIN 2.494,22
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın kurşunu iki vatandaşı yaraladı

Tatvan'da terör örgütü PKK'nın kurşunları iki vatandaşı yaraladı. Tedavi altındaki Şenel Vecel, bölgede huzur istediklerini söylerken yaralandığını annesinin kendisinden kan aktığını söylemesi üzerine öğrendiğini söyledi.

Abone ol

Tatvan'da polis kontrol noktasındaki güvenlik görevlilerine uzun namlulu silahlarla saldıran terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu yaralanan iki vatandaşın tedavisi sürüyor. Yaralı vatandaşlardan Şenel Vecel, "Saldırı anında evimizin pencere kilidine denk gelmesiyle seken mermi bana isabet etti. Merminin bana değdiğinden haberim yoktu. Annem benden kan aktığını gördüğünde merminin bana isabet ettiğini anladım" dedi.

Tatvan'daki terör saldırısı esnasında evine isabet eden mermi ile yaralanan Şenel Vecel yaşadıklarını anlattı. Şenel Vecel silah sesleriyle uyandığını ve yatağının üzerinden dışarıya bakmak için cama yöneldiğinde merminin isabet ettiğini söyledi. Saldırı sırasında bahçede olan annesinin koşarak eve geldiğini kaydeden Şenel Vecel şunları aktardı:

"Ben içerideydim. Silah seslerini duydum. Baktım annem bahçede koşuyordu. Bende ona bakıyordum. Saldırı anında evimizin pencere kilidine denk gelmesiyle seken mermi bana isabet etti. Merminin bana değdiğinden haberim yoktu. Annem eve geldiğinde halimi gördü ve bağırmaya başladı. Annem benden kan aktığını gördüğünde merminin bana isabet ettiğini anladım. Kan aktıktan sonra yaralandığımı anladım."

'HUZUR İSTİYORUZ'

Şenel Vecel sağlığının iyi olduğunu, ilçelerinde bu tür olaylar ile karşılaşmak istemediklerini belirterek, "Artık huzur istiyoruz. Bizim başımıza geldi, başkasının başına gelmesin. Ben bu duruma düştüm, kimsenin bu duruma düşmesini istemiyorum." dedi. Şenel Vecel'in yakını L.V, yaşanan olaydan dolayı çok korktuklarını ifade etti. Terör saldırısını lanetleyen ve bunların artık bitmesini dileyen L.V, "Çok korktuk. Çoluk çocuk bu gece korkudan yatamadık. Yaşadıklarımızı anlatamam. Bir kör kurşunla eşimin kız kardeşi vuruldu. Bu olay öğlen saatlerine doğru olsaydı daha kötü şeyler olurdu. Hep böyle şeyleri televizyonlarda görüyorduk ancak gerçek hayatta yaşamanın korkusunu anlatamam." ifadesini kullandı.

HAYATI TEHLİKESİ YOK

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Akay da yaralı Şenel Vecel'in karnının sol alt tarafında kurşun yarası olduğunu, hayati riski bulunmadığını söyledi. Hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Akay, "Birkaç gün toparlandıktan sonra kendisini evine gönderebiliriz. Sonraki bakımları evde yapılacak. Bundan sonra hastamızı takip edeceğiz. Genel sağlık durumu çok iyi. Artık kötü bir şey beklemiyoruz." dedi.

Akay, olayda yaralanan diğer vatandaşın hayati tehlikesi bulunduğunu anımsatarak, "Kafasının sol tarafı hasar görmüştü. Sol gözünü kaybetti. Beyne kadar giden bir hasarı vardı. Beynin ön tarafında doku kaybı gerçekleşti. Dün beyin ve plastik cerrahi ile kulak burun boğaz ve göz uzmanlarımızca yaklaşık 6 saat süren bir ameliyata alındı. Yaraların çoğu kapatıldı. Beyin ve plastik cerrahi ile kulak burun boğaz işleri bitti. Ameliyat sonrası yoğun bakıma aldık ancak hayati tehlikesi vardı. Tek eksiği gözünü kaybettiği için göz operasyonu olması gerekiyordu. Bunun için gece saat 02.00'da Ankara'ya sevk ettik. İnşallah o da sağlığına kavuşur ve tekrar ailesine kavuşur." diye konuştu.