BIST 1.565
DOLAR 7,46
EURO 9,05
ALTIN 439,80
HABER /  GÜNCEL

PKK köşeye sıkıştı! Arap aşiretlere rüşvet dağıtmaya başladı

Terör örgütü YPG/PKK, kendisini Rakka'dan çıkarmak isteyen yerli Arap silahlı grubunu bastırmak için birçok yol deniyor... Son olarak YPG/PKK elebaşlarından Şahin Cilo Rakka'da ileri gelen aşiret liderine protestoya katılmamaları için rüşvet verdi.

Abone ol

TERÖR örgütü YPG/PKK, Rakka'dan çıkmasını isteyen silahlı Arap grubun çabalarını bastırmak için DEAŞ ile savaşma bahanesiyle kandırdığı savaşçıları Rakka'ya getirdi, Arap aşiret liderine rüşvet verdi. 

Rakka'daki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, YPG/PKK'nın kentten çıkması için gerginlik büyüyor. Siviller, geçen hafta örgütün kentten çıkması ve yönetimi yerel unsurlara devretmesi için gösteriler düzenlerken, Rakka Devrimcileri (Süvvar el Rakka) isimli Arap silahlı grup da YPG/PKK ile çatışmıştı.

ARAP SAVAŞÇILARI KANDIRIP GETİRDİ AMA BAZILARI KAÇTI... SDG ismini kullanan YPG/PKK, Rakka Devrimcileri'nin çabalarını bastırabilmek için SDG içindeki küçük grupları Deyrizor'da DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Rakka'ya getirdi. Başlarında YPG/PKK'lı bir komutan olan 300 civarı Arap savaşçı, Rakka Devrimcileri ile çatışacaklarını anlayınca durumu protesto etti. Aralarından bazıları silahları bırakarak kaçtı.

AŞİRETLERE 4 MİLYON LİRA RÜŞVET DAĞITTI... Öte yandan SDG'nin sözde genel komutanı örgütün elebaşlarından Şahin Cilo, Rakka'da aşiret lideri Muhammed Huvaydı'ya aşiretinin protestolara katılmaması karşılığında 4 milyon Suriye lirası verdi. Cilo, aşiretten gösterileri bastırma konusunda yardımcı olmasını da istedi.

RAKKALILARI CANINDAN BEZDİRDİ... Bir dönem terör örgütü DEAŞ'ın "kalesi" olan Rakka, Ekim 2017'de ABD'nin hava desteğiyle YPG/PKK'nın eline geçmişti. YPG/PKK, işgalindeki diğer bölgelerde kurduğu baskı ve terör düzenini Rakka'ya da uyguladı. Sivilleri zorla silah altına alan YPG/PKK, DEAŞ ile çatışmalar sırasında ele geçirdiği evleri sivillere teslim etmiyor.

İNSANİ KRİZ DE BÜYÜYOR... DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin yoğun hava saldırıları sonucu kent merkezinin neredeyse tamamı harabeye dönmüştü. Başka çareleri olmadığı için evlerine dönen çok az sayıda sivil, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. YPG/PKK, kentte sivillere herhangi bir hizmet sağlamıyor. Siviller yıkılan evlerini yeniden inşa etmek için kendi kısıtlı imkanlarını kullanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Çağla Şıkel'i kızdıran yorum!
Haliç'teki iddialaşma kötü bitti sinir krizi geçirdi
Kaya Çilingiroğlu ve Seda Sevin'den baş başa kutlama
Albayrak 'Türkiye'nin rüyası' dediği yatırımı açıkladı
8 Haziran hangi illerde evde bakım maaşı yattı-yeni il listesi 2018
Adana'da 200 kişi birbirine girdi
65 yaş aylığı ne zaman ödenecek-toplam para peşin mi verilecek?
Ebru'yla yasak aşk yaşıyordu! Çekişmeli boşanma sonuçlandı
Özlem Kaymaz ve Fikret Orman'ın romantik gecesi
Yasak Elma Özge Şimşek yine konuştu! Talat Bulut ifşası
Yorumlar 16 yorum