BIST 1.808
DOLAR 12,93
EURO 14,69
ALTIN 744,06
HABER /  GÜNCEL

Pizzasına tükürülen müşteri ilk kez konuştu

Eskişehir'de pizza kuryesinin sipariş getirdiği pizzaya tükürdüğü görüntüler olay olmuştu. O pizzayı sipariş veren müşteri Hüseyin Alyüz ilk kez konuştu. Olayın kurmaca olduğu yönündeki iddiaları reddeden Alyüz başına gelenleri anlattı.

Abone ol

Eskişehir’de bir müşteriye götürdüğü pizzaya tükürüp görüntüsünü çeken kuryenin ardından pizza şirketi tarafından yapılan 'şantaj' açıklamasından sonra, kamuoyunda kendisi de şantaj iddialarına maruz kalan müşteri ve avukatı açıklamalarda bulundu.

Eskişehir’de pizza servisi yapan bir kurye, servise gittiği apartmanın içine girdikten sonra pizza kutusunu açarak içine tükürdü. Pizzaya tükürdüğü anları cep telefonu ile de kaydeden kurye, güvenlik kameralarını fark etmedi. Pizzaya tükürme anlarını cep telefonu ile çeken kurye daha sonra pizzayı müşteriye teslim etti. Yaşananlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Ortaya çıkan bu olayın sonrasında konuşan Hüseyin Alyüz ve Avukatı Kemal Sayılır’dan bir açıklama geldi. Pizzaya tüküren şahsa dava açan Alyüz, yaşanan olayı anlattı.

"TAM ÜÇÜNCÜ DİLİMİ ISIRDIĞIMDA MESAJ GELDİ"
ADRES DİYALOĞU YAŞANMIŞ
Olayı anlatan mağdur Hüseyin Akyüz, “Bir pizza siparişi verdim gece saat 11.30’da. Telefonla konuştuğum bayan arkadaşla aramada sadece şöyle konuşma geçti, nasıl bir pizza istediğimi söyledim ve kendisi bana adres sordu. Ben yaklaşık 7-8 yıldır aynı adreste oturuyorum. Adresi sorması üzerine bende, ‘Hanımefendi benim adresimin orada olması gerekiyor, neden adresim kayıtlı değil’ şeklinde bir soru sordum. Hanımefendi de böyle bir kaydın bulunmadığını, tekrar adresi istediğini söyledi. Benim kendileriyle konuşmam bu kadar. Yaşanılan olay bundan sonrasında başladı.

Pizzaya tükürme görüntüsü olay oldu! İşin aslı başka çıktı

"KOMŞU SES DUYMUŞ KAMERADA HAREKET GÖRMÜŞ"
Bizim binamızda her katta güvenlik kamerası var. Bina sahibinin yeğeni zaten binamızda 1’inci katta oturuyor. O arkadaşın dairesinde duruyor güvenlik kameraları. Bir hırsızlık, bir güvenlik zaafı olmaması nedeniyle binada o arkadaşın dairesinde duruyor. Sonra yukarı çıkarken birinci katta duraksamış bu pizzayı getiren kişi. Kameranın da çok yanıp sönmesinden dolayı da bir iki ses de duymuş 1’inci kattaki komşu. Kameraya yaklaştığında bir hareket yaptığını görmüş.

"İÇİNE TÜKÜRDÜĞÜNÜ GÖRMÜŞ"
Pizzayı açmış, içine tükürdüğünü görmüş. Sonra kapıyı açmış yukarı çıkmaya başlayınca yakalayamamış. Daha sonra arkasından bağırmış ‘Pizza kime geldiyse yemesin’ diye. Böyle bağırınca da ben 5’inci katta oturduğum için kendim duymuyorum. Daha sonra tekrar içeri girip kameradan tespit ediyor hangi kata çıktığını. Bir katta iki kişiyiz zaten önce karşı komşumu arıyor, daha sonra beni arıyor.

"SADECE BİZİM İHTARNAMEMİZİ SUNDULAR"
Mağdurun avukatı Kemal Sayılır ise, sadece kendi ihtarnamelerini sunduklarını ve insanlarda yanlış bir kanaat oluşturduklarını ifade ederek, "Karşı taraf bu franchise şirket avukatı şahsımı ve müvekkilimi aradı. Bununla birlikte bizden zarar miktarını belirtmediğimizden dolayı zarar miktarını bildirmemizi istedi. Ancak olanların belirttiği, iddialarında bulunduğu gibi yüksek miktarı, o rakamı söylemedik ve onun üzerine ‘Bize yazılı olarak talebinizi gönderin’ dedi. Bize 28 Aralık 2017 tarihinde bir ihtarname geldi. Bu ihtarnamenin içeriğinde, tüküren şahsı işten çıkarttıklarını, iyi niyet, ahlak kurallarına uymadığını, bunu neden yaptıklarını anlayamadıklarını ve çok üzgün olduklarını, müvekkilimden özür dilediklerini ve zarar miktarının yazılı olarak ivedilikle kendilerine bildirildiklerinde karşılanacağını ilettiler. Biz de bunun üzerine dün haberlerde şantaj iddiası diye verilen ihtarnamenin sadece son kısmı yayınlanmış. İmzamı kısmen gösteren ihtarnameyi gönderdik. Bu ihtarname hukukumuzda uzlaşma ve arabuluculuk denen sistemin bir örneğidir. Şantaj malzemesi değildir. Burada bir algı oluşturdular. Kendi ihtarnamelerini servis etmeden sadece bizim ihtarnamemizi sundular ve insanlarda yanlış bir kanaat oluşturdular. Yine bu karşı taraf bizi ihtarnamelerden sonra ses çıkmayınca, müvekkilimi, görüntüleri izleyen tanığı ve tüküren şahsı örgüt gibi gösterip şantaj ve nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu. Biz de müvekkilim açısından savunmamızı yaptık. Bu savunmamızda iftira atıldığını ve suç uydurulduğunu söyleyerek kendilerinden şikayetçi olduk. Soruşturma devam ediyor" şeklinde konuştu.

"BUNLARDAN DOLAYI MUZDARİP OLDUK"
Son olarak sabah programlarında bu olayın şantaj olduğu yönünde insanlarda bir kanı oluşturduğunu söyleyen Avukat Sayılır, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Sabah programlarında gördüğümüz üzere, bizim bu olayın şantaj olduğu yönünde insanlarda bir kanı oluştu. Sabah programlarında bunu dile getirdiler. Müvekkilim, pizzaya tükürülen şahsın kendisidir. Biz kuryenin avukatlığını yapmıyoruz. Biz kuryeye karşı da dava açtık. Bunlar da hala devam ediyor. Orada insanlar, yanlış bilgilerle kamuoyunda yanlış kanı oluşturdu. Biz bunlardan dolayı da muzdarip olduk. Bu konuda da sabah programları, biz hangileri olduğunu yine araştırıyoruz. Bunları düzeltmeleri için kendileriyle iletişime geçeceğiz."

ÖNCEKİ HABERLER
Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu
Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu
Ücretsiz Kripto Eğitimi İçin Tıklayın
Ücretsiz Kripto Eğitimi İçin Tıklayın
İsrail Başbakanı Netanyahu hastaneye kaldırıldı
İsrail Başbakanı Netanyahu hastaneye kaldırıldı
Rus kanalındaki bu görüntü Rumları çıldırttı!
Rus kanalındaki bu görüntü Rumları çıldırttı!
Barzani PKK'nın Türkiye'ye saldırmasıdan rahatsız olmuş!
Barzani PKK'nın Türkiye'ye saldırmasıdan rahatsız olmuş!
İsrail Genelkurmay'ı resmen duyurdu! Saldırıya başladık!
İsrail Genelkurmay'ı resmen duyurdu! Saldırıya başladık!
 Bakan Yılmaz’dan öğretmen ataması müjdesi!
Bakan Yılmaz’dan öğretmen ataması müjdesi!
Emeklilerin rüyası Hobi Bahçeleri
Emeklilerin rüyası Hobi Bahçeleri
Havalimanı çalışanına 'çok yakışıklısın' cezası!
Havalimanı çalışanına 'çok yakışıklısın' cezası!
Sen Anlat Karadeniz 11.yeni bölüm fragmanında Berrak Nefes'i öldürecek mi
Sen Anlat Karadeniz 11.yeni bölüm fragmanında Berrak Nefes'i öldürecek mi