HABER /  EMLAK

Piyango vurdu! Bu ilçede fiyatlar yüzde 300 arttı!

İstanbul'a yakınlığıyla dikkat çeken Gebze bir yatırım yıldızı olarak parlıyor. Gebze'de arazi fiyatları yüzde 300 artış gösterdi.

İstanbul’un yanı başındaki ilçelerde son yıllarda ciddi bir hareketlenme yaşanıyor. Özellikle emlak ve arazi piyasasında görülen bu canlılık fiyatları yukarılara tırmandırdı.

Bölgede yaşanan hareketlilik yüzlerce yatırımcıyı da kendisine çekiyor. Birçok yatırımcının farklı m2’lerde arazi talebinde bulunduğu bölgede fiyatların da yüzde 300 civarında arttığı belirtiliyor. Uzmanlar ise; bölgenin çok yakında istisnasız Türkiye’nin en değerli yerleri içerisine gireceğini öngörüyor.

BURSA VE İZMİR'LE KAPI KOMŞUSU OLACAK

Yıldızı her geçen gün daha da parlayan ilçede çalışmaları süren Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu ile Bursa ve İzmir bölgeye adeta kapı komşusu olacak. Diğer taraftan İstanbul’da yapımı devam eden 3. Köprü’nün bağlantı yolları da bölgeden geçecek ve söz konusu illerin İstanbul ile ulaşımında kazayağını Gebze oluşturacak.

HAYDARPAŞA’NIN MİSYONUNU YÜKLENECEK

Gebze sadece transit ulaşımda değil kapanan Haydarpaşa Garı’nın misyonunu da yüklenerek Türkiye’nin birçok bölgesinden gelecek trenlerin de son durağı haline dönüşecek. Ulaşım noktasında bölgeden geçen Hızlı tren hattının yanı sıra bölge için bir de İstanbul’dan uzatmalı metro projesi gündemde.

200 BİN KİŞİYE İŞ OLANAĞI AÇACAK

Sadece ulaşım ayağında hayata geçirilecek projelerin bile yatırımcıların dikkatini çektiği bölgede 3 milyon m2 alan üzerine kurulması planlanan, doğrudan ve dolaylı olarak toplamda da 200 bin kişiye iş imkânı oluşturacak Türkiye’nin ilk Bilişim Vadisi projesi bulunuyor. Yılsonuna kadar ilk kazmanın vurulacağı dev projede okul, kreş, hastane, ibadethane, konaklama, banka, spor merkezleri ve kültürel tesisler gibi birçok sosyal donatı alanı da yer alıyor.

İMES'İN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ DE GEBZE'YE TAŞINIYOR

Bilişim Vadisi’nin yanı sıra İstanbul’un en büyük organize sanayi bölgesi olan İMES’in ilk etapta büyük bir bölümünün de bölgeye taşınması planlanıyor. Konuyla alakalı bölgede 15 milyon m2’lik alanda yapılan çalışmalar kapsamında yüzde 10’luk bir fabrikalaşma tamamlandı. İMES’den taşınacak fabrikaların bölgede ilk etapta 20 ile 30 bin kişilik bir istihdam oluşturacağı öngörülüyor.

YENİ ÜNİVERSİTE İNŞA EDİLECEK

Ulaşım, sanayi ve bilişim noktasında merkez haline dönüşecek ilçe için yeni bir üniversite çalışması da bulunuyor. Etüt çalışmaları devam eden proje kapsamında her branşta öğrenimin görüleceği 10 bin kişilik yeni eğitim alanları ile birlikte öğrencilerin kalacağı yurtlar da inşa edilecek.


(Kaynak: Haber7)

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun Valiliği'ne ataman İbrahim Şahin'den ilk açıklama
Erik ağaçları çiçek açtı
Başbakan Kuzey Kıbrıs’ta
Ana sınıfında inanılmaz olay
Canlı yayında reklam gibi evlilik teklifi! Bu da oldu
Ankara Konya hızlı tren biletleri tam/öğrenci esnek fiyat ne kadar?
Yorumlar 1 yorum