BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,66
ALTIN 2.538,75
HABER /  EKONOMİ

Pilot olmak isteyenler Express Group Türkiye'de

Pilotluk eğitiminde dünya markası olan Express Group Türkiye ofisini İstanbul Pendik'te açtı.

Abone ol

Türk pilot adaylarına Slovenya'da uçuş eğitimi veren Express Group artık eğitim hatlarına Türkiye'yi de ekledi. Türkiye'de teorik pilotluk eğitimi tamamlayan adaylar, pratik eğitimler için Slovenya'da uçuşlar katılacak. 

Express Group; bünyesinde Slovenya’da kurulu Express Airways ve Express Uçuş Akademisi ile Almanya’dan Ibero Tours turizm şirketi ile yaklaşık 40 yıllık havacılık tecrübesine sahip kadrosu ile Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı.

AMACIMIZ TÜRK HAVACILIK SEKTÖRÜNE KATKI SAĞLAMAK

Şirketlerin sahibi olan Sefa Tuncer, ‘Özellikle EASA Onaylı Express Uçuş Akademimiz tüm yetkileri ile Türk pilot adaylarının ayağına kadar bu eğitimleri getirmiştir. Bizler uzman kadromuz, son teknolojiye sahip tek ve çok motorlu uçaklarımız ve simülatörümüz ile bu eğitimleri dünyada en çok kabul gören EASA Part-FCL standartlarında vermekteyiz. Amacımız Türkiye’de havacılık sektörüne katkı sağlamaktır.

Şimdiden tüm havacılık camiasına bu ve benzeri konularda desteğimizle bizde varız diyor ve herkesi Pendik’te açtığımız Türkiye ofisine bekliyoruz’ şeklinde ifade etti.