HABER /  GÜNCEL

Perinçek çok iddialı! Muharrem İnce'ye oy verir mi?..

Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için son gün diğer muhalefet partilerinin çağrısı ve desteğiyle 100 bin imzayı bulabilen Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, ikinci tura kendisinin kalacağını ve ülkeyi yöneteceğini iddia etti.

Abone ol

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalamazsanız oyunuzu Muharrem İnce'ye mi Recep Tayyip Erdoğan'a mı vereceksiniz?' sorusuna, "Bizde değişim yok" yanıtını verdi. Perinçek, "Bizim ikinci tura kalacağımız kesin. Göreceksiniz Türkiye'yi biz yöneteceğiz" dedi.

Perpa İş Merkezi'nin yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Perinçek, yerli üreticiyi destekleyeceklerini söyledi. Perinçek, "Üreticiyi tekrar Türkiye'nin efendisi yapacağız. Tekrar çarşılarımızı Türkiye'nin efendisi yapacağız. Bu bir mecburiyet, seçenek değil." dedi. Perinçek, "Çiftçimizin, işçimizin, sanayicimizin, tüccarımızın dönemi geliyor. Türkiye'yi sıcak para komisyoncuları yönetmeyecek, büyük bankalar, tefeciler yönetmeyecek. Üreticilerin Türkiyesini kuracağız" diye konuştu. 

İKİNCİ TURDA MUHARREM İNCE'Yİ DESTEKLER Mİ?.. Perinçek, 'İkinci tura kalamazsanız oyunuzu Muharrem İnce'ye mi Erdoğan'a mı vereceksiniz?' sorusuna, "Bizde bir değişim yok. Biz aynı yerde duruyoruz" yanıtını verdi. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye seslenen Perinçek, şunları söyledi: 

"Selahattin Demirtaş'ı, yani PKK'nın adamını cumhurbaşkanı yardımcısı yapan bir projenin içinde olmayı kimse bizden istemesin. Ben Muharrem İnce'ye şunu öneriyorum; derhal bu yanlışı bıraksın. Kamuoyu önüne çıksın, desin ki 'Biz Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapmayacağız. PKK'yı hükümete sokmayacağız'. Bizim ikinci tura kalacağımız kesin. Göreceksiniz Türkiye'yi biz yöneteceğiz. Tekrar çağrıda bulunuyorum. Selahattin Demirtaş gibi PKK elemanlarını cumhurbaşkanı yardımcısı yapmak gibi Türkiye için son derece tehlikeli bir sevdadan derhal vazgeçsin."

ÖNCEKİ HABERLER
Vaat de vaat! ölçü yok izan yok... Millet yemez bunu...
CHP heyeti Yunanistan'a alınmadı büyük şok
ALES sonuçları 2018 ALES sonuç görüntüleme sayfası
Son seçim anket sonuçlarına MHP'den sert tepki
Bavuldaki cesedin kimliği belli oldu! Bakın kim çıktı
Telafi eğitimi kimlere verilecek hangi sınıflara telafi eğitimi zorunlu olacak?
Yorumlar 1 yorum