BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

Pendik'te nişanlısını rehin almıştı! Olayın içinde gizli facebook işi çıktı

PENDİK'te lisede nişanlısı Hümeyra K.'yı rehin alan Umut D. ifade verdi. Pendik saldırganı nişanlısı ondan gizli facebook hesabı açmış diye rehin almış.

Abone ol

Olay, geçen gün Pendik'te Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yaşanmıştı. Piyade er Umut D. nişanlısı Hümeyra K. ile arası açılınca 3 günlük hava değişimi izni alıp Pendik'te yaşayan ailesinin yanına geldi. Kendisinden ayrılan nişanlısını ikna etmek için genç kadının kayıt işleriyle ilgili görev yaptığı Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gitti. Ancak ikna edemeyince genç kızı tuvalete kilitleyip elindeki bıçakla rehin aldı.

1,5 SAAT SONRA İKNA OLDU, GÖZALTINA ALINDI
Hemen devreye giren İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı müzakere timleri, 1.5 saatlik müzakere sonunda şüpheliyi ikna etti. Umut D. ve okul aile birliğinde 4 aydır öğrenci kayıt işlemleriyle ilgili çalıştığı öğrenilen Hümeyra K. emniyete götürüldü.

TUTUKLANMASI İSTENDİ
Emniyetteki işlemleri tamamlanan Umut D. sabah saatlerinde Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından “cebir şiddet veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

“BENDEN GİZLEDİĞİ HESABI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”
Savcılıkta verdiği ifadesinde Umut D., nişanlısı olan Hümeyra K.'nin uzaktan akrabası olduğunu belirterek, “9-10 yıldır birbirimizi tanırız. 1,5 yıldır da nişanlıyız. Bayburt'ta askerlik görevimi yapıyorum. Birkaç gün önce nişanlımın benden gizlediği facebook hesabı olduğunu öğrendim. Hesabı incelediğimde birden fazla kişiyle görüştüğünü, normal arkadaş konuşmaları dışında cinsel içerikli sohbetler yaptığını öğrendim” dedi.

“AMACIM KORKUTMAK DEĞİLDİ”
Birliğinden izin alıp İstanbul'a geldiğini anlatan Umut D., “Çalıştığı okula gidip konuşmak istediğimi söyledim. Tuvalette konuşalım diye kendisi söyledi. Elimdeki ekran görüntülerini gösterip neden beni aldattığını sordum. Beni suçladı. Sinirlendiğini söyledi. Bu sırada elimde bıçak vardı. Elimi cebime soktum. O sırada tuvalete bir öğretmen geldi. Farkında olmadan bıçağı elimden çıkardım. Bıçak yere düştü. Öğretmene dışarı çıkmasını söyledim. Çıkmayacağını söyledi. Hafif omzuna dokunarak kapıyı kapattım. Amacım nişanlımı korkutmak değildi” diye konuştu.

“PİŞMANIM”
O esnada müzakereci polislerin geldiğini kaydeden şüpheli, “Nişanlıma söyledim. Polisler içeri girmesin diye silahı var şeklinde bağırdı. Çantamda onun sosyal medyada yaptığı görüşmelerin ekran resmi vardı. Çantayı alıp omzuna taktı. Konuşmasını çekip ailesine göndercektim. Kabul etmedi. Onu bırakıp polislere teslim oldum. Suçlamayı kabul ediyorum. Pişmanım” ifadelerini kullandı.

TUTUKLANDI
Mahkemede de ifadesini tekrarlayan zanlı, “cebir şiddet veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

POLİSTE İFADE VERDİ
Olaydan önceki akşam nişanlısı Whatsapp üzerinde yaptıkları yazışma sırasında tartıştıklarını, bu nedenle onun numarasını engellediğini söyleyen Hümeyra K.,  "Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün Umut benim çalıştığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. Umut, müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada Umut'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut'un isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu" dedi.

ŞİKAYETÇİ OLMADI
Bir süre sonra polisin geldiğini söyleyen Hümeyra K., "Umut, 'ya benimle birlikte olursun ya da seni gebertirim' dedi ve boğazımı sıktı" dedi.  Olay yerine gelen polislerin Umut ile konuşmaya başladığını, konuşma esnasında onu etkisiz hale getirerek yakaladıklarını söyleyen Hümeyra K., "Umut'un psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından dolayı şikayetçi değilim" dedi.

Pendik'teki lisede rehine krizi! TSK'dan açıklama geldi...