BIST 1.410
DOLAR 8,65
EURO 10,33
ALTIN 495,19
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Özhaseki: Cumhur İttifakı'na sadık kalacağız

AK Parti'li Özhaseki, Etimesgut'taki Erzurum Özyurt Dolunay Derneği'ni ziyaret etti. Özhaseki burada yaptığı açıklamada ittifaka sonuna kadar bağlı kalacaklarının altını çizdi.

Abone ol

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bir grup yerli ve milli düşünüyor. Öbür tarafta başka bir grup üstü kapalı vaziyette FETÖ'nün, PKK'nın sözcülüğüne soyunuyor, gizli kapaklı toplantılar yapıyor.'' diyerek muhalefeti eleştirdi. Özhaseki olabilecek tehlikeler karşısında Cumhur İttifakı'na sonuna kadar sadık kalmaya gayret edeceklerine de dikkat çekti.

AK Parti'li Özhaseki, Etimesgut'taki Erzurum Özyurt Dolunay Derneği'ni ziyaret etti. Özhaseki, Erzurumlular tarafından coşkuyla karşılandı. Programda bulunan Etimesgut Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı MHP'li Enver Demirel, 31 Mart seçimlerinde Etimesgut’un birlik beraberlik içinde üzerine düşeni yapacağına inandığını belirterek, "Nüfus taşımalarının hepimize zararı var. Sadece seçmen taşınmasıyla kalmıyor, genel bütçeden ilçe olarak pay alıyoruz kişi başına 20 lira civarında. 30 bin insanın taşındığını düşünün, yıllık 7 milyon 200 bin lira, 5 yılda 50 milyonun üzerinde para demektir. Bu Etimesgut’un ciddi kaybıdır. Bu ilçede yaşayıp hizmet bekleyenlerin bir başka yerdeki seçim için burayı terk etmesi bize ciddi sıkıntı oluşturuyor" diye konuştu.

'İSTANBUL’DA İLÇE PAZARLIKLARI YAPILIYOR'

Türkiye'de Ağustos ayında yaşanan ekonomik dalgalanmaya değinen AK Parti'li Özhaseki, "Milleti tankla tüfekle sindiremediler, ekonomiyle, gelirini daraltarak, devleti zorda bırakarak, yatırımlarını engelleyerek dize getirmeye çalıştılar. Bütün oyunları görüp bu milleti sevenlerin elbette bir araya gelmesi lazım. O oyunlar karşısında particilik, belediyecilik geçin bunları. Hepimizin kol kola girerek bu kötülükler karşısında savaşması lazım" dedi. Özhaseki, şöyle devam etti:

"Burada partilerin ve değişik grupların ikiye ayrıldığını gördük, bir grup yerli ve milli düşünüyor. 'Belediye ne ki önemli olan bekadır' diyor. Başta Devlet Bahçeli Bey bunu söylüyor. Öbür tarafta başka bir grup üstü kapalı vaziyette FETÖ'nün, PKK'nın sözcülüğüne soyunuyor, gizli kapaklı toplantılar yapıyor. İstanbul’da ilçe pazarlıkları yapılıyor. Bir yandan PKK ile bir taraftan milli değerlere sahip insanların oyuna talip olarak ikiyüzlü davranışları hep birlikte seyrediyoruz. Böyle bir ortamda elbette biz Cumhur İttifakı’nı kuracaktık. Elbette kol kola girecektik, bu konuda Devlet Bey'e sonsuz teşekkür ediyorum. Olabilecek tehlikeler karşısında Cumhur İttifakı'na sonuna kadar sadık kalarak gayret edeceğiz, yerli- milli düşüncemizi taşıyacağız. Burada bizim adayımız, Cumhur İttifakı’nın adayı değerli belediye başkanımız. Sonuna kadar beraber olacağız, kol kola gireceğiz 5 yıl boyunca hizmetlerde asla ayrım olmayacak."

'İDEOLOJİK TAKINTILI HEVESTEN ÇOK ÇEKTİ İNSANLAR'

Büyükşehir belediyelerini 'ağabey' olarak gördüğünü söyleyen Özhaseki, "'Ağalık vermekle', 'yiğitlik vurmakla' derler. Büyükşehirlere düşen, eğer 'ağayım', 'büyüğüm' diyorsan vermektir, yardımlaşmaktır, buradaki insanlara hizmette asla siyaset gütmemektir. Karşılıklı ilçe-büyükşehir çekişmelerinden Ankara çok çekti. İdeolojik takıntılı hevesten çok çekti insanlar. İnşallah bunlar geride kalır" dedi.

'HER ALANDA BİRİNCİ DEĞİLİZ'

Özhaseki, belediyeciliğin bilgi, birikim ve liyakat istediğini söyledi. Özhaseki, "Dünyanın geldiği en son noktadaki seviyeyle ilgili projeler hazırladık. 'Altgeçit', 'üstgeçit', 'yol' bana vaat olarak gelmiyor, zaten yapacağım. Ankara’nın müthiş bir avantajı var, adı başkent; fakat her alanda birinci değiliz. Dünyada ülkelerle birlikte şehirler de yarışıyor. Kendi içimizde de şehirler yarışıyor. Burada yerel yöneticilere düşen o şehirdeki bütün sektörleri en önde tutabilmek. Böyle olursa, her iş gelişirse bundan hepimiz istifade ederiz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Rıdvan Dilmen: Valbuena'ya faul var
Rıdvan Dilmen: Valbuena'ya faul var
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kafede yemek yerken silahlı saldırıya uğradı!
Kafede yemek yerken silahlı saldırıya uğradı!
Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan kritik zirve
Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan kritik zirve
CHP'den İzmir adayı açıklaması
CHP'den İzmir adayı açıklaması
McGurk'un yeni Türkiye açıklaması da kızdıracak
McGurk'un yeni Türkiye açıklaması da kızdıracak
Mevlüt Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayeti örtbas ediliyor
Mevlüt Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayeti örtbas ediliyor
Rizespor'dan Kasımpaşa'ya ağır darbe!
Rizespor'dan Kasımpaşa'ya ağır darbe!
Bakan Soylu'dan ikinci olan sporcuya kutlama
Bakan Soylu'dan ikinci olan sporcuya kutlama
Cinsel ilişki tuzaklı gasba 2 tutuklama!
Cinsel ilişki tuzaklı gasba 2 tutuklama!
Yorumlar 27 yorum