BIST 1.439
DOLAR 8,56
EURO 10,37
ALTIN 513,61
HABER /  GÜNCEL

Özgecan'ın katilinin cezası belli oldu

Özgecan Aslan davasında, Fatih Gökçe hakkında, 24 yıl hapis cezası verilen ve yargıtay tarafından bozulan cinsel taciz suçlamasına yerel mahkeme bu kez 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Abone ol

Mersin'in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan davasında, cinayetten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan 21 yaşındaki Fatih Gökçe hakkında, 24 yıl hapis cezası verilen ve yargıtay tarafından bozulan cinsel taciz suçlamasına yerel mahkeme bu kez 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkan sanık Fatih Gökçe, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla yaptığı savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Adana ve Mersin baro başkanları ve bağlı avukatlar, aile adına Özgecan Aslan’ın amcası Yaşasın Aslan ve CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı'nın da katıldığı duruşmada, savcının mütalaasının okumasının ardından mahkeme heyeti tek tek davaya müdahil olan avukatları dinledi.

22 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Gökçe hakkında verdiği cinsel saldırı suçuna yönelik kararında direnerek 15 yıl hapis cezası veren mahkeme, sanık hakkında suçun toplu taşıma aracında geçmesi nedeniyle daha önce verilen ceza arttırımına ilişkin Yargıtay'ın bozma kararına ise uydu. Cinsel saldırının, maktulün baygın ya da ölü haldeyken işlenmesi nedeniyle de mahkeme heyeti cezayı arttırarak 22 yıl, 6 ay olarak belirledi.

AMCA ASLAN'DAN TOPLU TAŞIMA KARARINA TEPKİ

Duruşmanın ardından açıklama yapan amca Yaşasın Aslan, ''Bir vatandaş olarak anladığım, toplu taşıma araçlarında sapıklara gün doğdu. Bu manşet olsun. Bu tarihi bir karardır. Nasıl bir önlem alınacak. Bundan sonra eğer kanunlar yetersizse meclis toplu taşıma araçlarını da bu konuya dahil etsin. Ona göre önlem alınsın. Değilse sapıklara gün doğdu. Allah sonumuzu hayır etsin. Bu karar bizi kısmen memnun edecek. Takdir edersiniz ki artık suçu işleyenler ne kadar ceza alacaklarını çok iyi biliyorlar. Bu karardan sonra toplu taşıma aracında sapıksal saldırıda bulunduklarında ne kadar ceza alacaklarını bilecekler. Çünkü indirimi var'' dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Arka Sokaklar 451.bölüm fragmanı dün akşam son bölüm neler oldu?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Payitaht Abdülhamid 19.bölüm fragmanı yeni sezon neler olacak?
Yeni Şafak yazarından yüzde 40'lık MTV zammına tepki
Bu kimlikler iptal edilsin 17 bin kişilik liste
O tarihte şehir merkezlerine araç girmesi yasak
Paris'te Türk sanatçılar resim sergisi açtı
Karadeniz'de balık bolluğu yok yok
Kanada'da canlıların yaşamına dair en eski iz bulundu
Karaciğer hastası İranlı kadına hemşehrisinden nakil
Yorumlar