HABER /  DÜNYA

Öyle bir teklif yaptılar ki...

Dünya turuna çıktıkları yatla Somalili korsanlar tarafından rehin alınan Johansen ailesi bakın kızalrı için nasıl bir karar vermek zorunda...

Dünya turuna çıktıkları yatla Somalili korsanlar tarafından rehin alınan Johansen ailesi, 13 yaşındaki kızlarının geleceği için hayatlarının en zor kararını vermek zorunda!

Danimarkalı Quist Johansen ailesi 24 Şubat2011 dünya turuna çıktıkları yatları ile Somali'nin 555 kilometre açıklarında korsanlar tarafından rehin alındı.

3 çocuklu aileyi kaçırdıkları bir Yunan yük gemisine götüren korsanlar Somali devleti tarafından yapılan kurtarma operasyonunu da geri püskürttü.

Geçtiğimiz günlerde Danimarka gazetesi "Ekstra Bladet" için çalışan bir muhabirin 24 saatliğine gemiye çıkma izni alması ile Somalili korsanların garip teklifi ortaya çıktı.

'KIZLARINI BIRAKMAZLAR'

Kristian Kornoe adlı muhabir, "Baba Jan hasta görünüyordu. Ailenin geri kalanı ise yorgun ve sinirliydi. Korsanların şefi bana 13 yaşındaki Naja Johansen ile evlenmesine izin verilirse herkesi serbest bırakacağını ve istediği 5 milyon dolarlık fidyeden de vazgeçeceğini söyledi" diye konuştu.

Kornoe, aile ile konuşmasına izin verilmediğini ancak anne ve babanın, kızlarını bırakmayacaklarından emin olduğunu dile getirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Katar Libyalı muhalifleri tanıdı
İşte Kılıçdaroğlu'nun yeni seçim vaadi
Kaddafi'nin oğlu ortaya çıktı
Eski Cimbomlu TKP'den aday
Pentagon'dan fotoğraf özrü
Mide ağrısına karbonatlı su işe yarar mı? Mide bulantısında nane limon zararlı
Yorumlar