BIST 1.400
DOLAR 8,06
EURO 9,66
ALTIN 454,03
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Orta ve alt gelir gruplarını sevindiren konut projesi

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, sosyal devlet statüsünün gerektirdiği biçimde sosyal konut projelerinin artarak devam ettiğini söyledi.

Abone ol

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, planda yer alan 454 proje arasında toplumun her kesimini ilgilendiren yatırımlar, destekler, hibeler, yeni başlanacak, tamamlanacak projelerin yer aldığını hatırlatarak, birçok sektöre hareketlilik sağlayacak planla, üretim kapasitesinde artış ve ekonominin canlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Planda yer alan 10 bin aileye sosyal konut satışının gerçekleştirileceği maddesinin alt ve orta gelir grubunu sevindirdiğini belirten Çiftçi, bu durumun toplum açışından çok önemli olduğunu vurguladı. 

Faiz oranlarının vatandaşların gayrimenkul alımında zorluklar oluşturduğunu kaydeden Çiftçi, "Bu madde; sektörde hareketlilik sağlarken, ekonomiye de olumlu yansıyacak." ifadesini kullandı.

Sosyal devlet statüsünün gerektirdiği biçimde sosyal konut projelerinin artarak devam ettiğini bildiren Çiftçi, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu anlamda çok önemli çalışmaları var. Biz de faizsiz, peşinatsız ekonomik çözümlerle sunduğumuz sosyal projeler ile katkı sağlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Türk Hava Yolları dünya devine sponsor oluyor
Trabzonspor’un CAS duruşması 14 Mart’a ertelendi
KONUTDER konut kredisi indiriminden memnun
Sivas'ta yoğun kar yağışı ulaşımı etkiliyor
Yoğun bakımdaki kızını ziyaretten dönerken otomobil çarptı!
Balkanlar'da tansiyonu yükselten karar
Göztepe ilk beraberliğini Bursaspor'dan aldı!
Fransa'da bu kez de onlar sokağa indi!
Bakan Varank: Sayıları 10'a çıkacak
İsrail askerleri Gazze sınırında 75 Filistinliyi yaraladı
Yorumlar 2 yorum