BIST 9.645
DOLAR 32,50
EURO 34,61
ALTIN 2.437,58
HABER /  GÜNCEL

Ölüye kredi kartı gönderdiler

Bankaların kredi kartı sevdası ölüm dinlemiyor. İş adamı 13 yıl önce öldü ama adama mezarında bile rahat vermediler.

Abone ol

Kayseri’de bir banka şubesi, 13 yıl önce hayatını kaybeden işadamı adına kredi kartı gönderdi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kayseri’de beyaz eşya ve bilgisayarla ilgili işyeri bulunan Lütfü Onur, 15 Aralık 1994 tarihinde geçirdiği kalp ameliyatı sonrası hastanede hayatını kaybetti.

Babasının ölümünden sonra yasal tüm bildirimleri eksiksiz yerine getirdiğini belirten Selçuk Onur, 13 yıl sonra gelen kredi kartını iade ettiklerini belirterek, AA muhabirine şunları anlattı.

"Babam öldükten sonra nüfus müdürlüğüne, vergi dairesine ve çalıştığımız bankalara gereken resmi başvuruları ve bildirimleri yaptık. Bir banka şubesi babamın ölümünden 13 yıl sonra babam adına düzenlediği kredi kartını ev adresimize göndermiş. Özel kurye ile gelen kredi kartını iade ettik. Geçen yıl da babam için gelen kredi kartını yine iade edip ilgili banka şubesine bilgi vermiştim."

Selçuk Onur, babası Lütfü Onur’un ilgili banka şubesince önceki yıllarda da telefonla arandığını da ifade ederek, "Bankaya babamın öldüğünü bir türlü inandıramıyorum. Önceki yıllarda da bir çok kere babamı telefonla arayıp görüşmek istediklerini söylediler. Bir çok kez babamın öldüğünü söyledim ama hala bankacıları inandıramadım" diye konuştu.