YAZARLAR

Ölü taklidi yapan belediye başkanları!..

Okurlar, "Aleyhinde yazdığın belediye ve teşkilatlardan cevap geldi mi? Yazılarından sonra bir gelişme yaşandı mı?" diye sorup duruyor.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Okurlar, "Aleyhinde yazdığın belediye ve teşkilatlardancevap geldi mi? Yazılarından sonra bir gelişme yaşandımı?" diye sorup duruyor.

Kimler hakkında ne yazmışım ve yazdıktan sonra hangigelişmeler yaşanmış, beraber bir göz atalım:

***

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a:

- Darbeci Semih Terzi'nin baldızıAyşegül Albayrak'a akıl hocalığı yapan Terzi'nin diğer Fetö'cüakrabası, İBB Hukuk Komisyonu'ndaki görevine devam ediyor. Buduruma neden göz yumuyor, neden bu Fetö'cü akrabayadokunmuyorsunuz?

- Fetö üyesi olmak suçundan cezaevindeyatan damadınız Ömer Faruk Kavurmacı'nın İBB'degöreve getirdiği kaç arkadaşı var ve bunlar hangibirimlerde müdür-müdür yardımcısı sıfatıyla görevyapıyor. 

- Fetö'nün talimatı sonrası AKParti'den istifaeden "taklacı" İdris naimŞahin'in yeğeni Hüseyin Yılmaz İBB İnsanHakları Müdürü olarak görevine devam ediyor mu? 

- İdris naim Şahin'in,iştirakler başta olmak üzere İBB bünyesinde çalışan başka yakınarkadaş ve akrabaları var mı? Mesela İdris naim Şahin'inkorumalığını yapan kişi veya kişiler hangi birimlerde görevyapıyor?

- Zaman Gazetesi'nin eski genel müdürüolan Ekrem Dumanlı'nın korumalığını yapan kişiye belediyebünyesinde görev verildiği doğru mu? "Çocuğumunadını Fetullah" koydum diyerek övünen bu kişişu anda hangi birimde görev yapıyor? 

- Darbe gecesi, Saraçhane'deki belediyebinasını basan darbecilere silahlarını teslim eden kaç güvenlikgörevlisi halen aktif görevde? Kamera görüntülerinde en küçük birdireniş göstermeden darbecilere teslim oldukları, hatta yolgösterdikleri görülen bu güvenlik görevlilerini neden makamınızdatebrik edip teşekkür ettiniz?

- O gece, güvenlik koruma müdürü MehmetTunç'u arayıp, "Direnmeyin ve silahlarınızı teslimedin" diyen yardımcınız hakkındanasıl bir işlem yaptınız? Daha doğrusu bir işlem yaptınızmı? 

- "Erdo -Gone" fotoğrafıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehditeden belediyeniz bünyesindeki 1453 Kültür SanatDergisi'ni kapattığınızı açıkladınız. 15 Temmuz sonrası iştenatılan bu derginin kaç çalışanına yeniden işbaşı yaptırdınız? Buderginin "gerçek sorumlu"su olan kişi halaaktif olarak bünyenizde çalışıyor mu çalışmıyor mu?

- Bylock kullandıkları gerekçesiyle İSKİ veiştiraklerde çalışan iki personelinizinişine "mecburen" son verdiniz. Ancakyapmanız gereken bir şey daha vardı. O iki eski personelden birininbabası, diğerinin kayınpederi hala en yakın çalışma arkadaşlarınızolarak görevlerine devam ediyor. Biri danışman olarak, diğeri iseiştiraklerde müdür olarak. Onlara neden dokunmadınız? 

- 15 Temmuz darbegirişiminden sonra Fetö ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle iştençıkarılan kaç personeliniz, AKOM'da yeniden işbaşı yaptı?Bu Fetö'cü personelin AKOM'da gizlice işbaşı yapmasına kim onayverdi?

sorularını yöneltmiştim. Ne Topbaş'tan, ne debelediyenin herhangi bir yetkilisinden şu ana kadar bir cevapgelmedi. 

Peki bir gelişme oldu mu?

Oldu tabi, olmaz mı?

Yazılarım epey moral bozmuş olacak ki belediye çalışanlarınınmotivasyonunu artırmak için kızlı erkekli eğlenceler tertipedildi!

5 sandalyeye 7 kişi oturma yarışmasıdüzenlendi. Hareketli müzikler eşliğinde sandalye kapmak içinyarışan başı açık ve başı örtülü kızlar erkeklerin, erkeklerkızların kucağına oturdu. Kahkaha ve şamata birbirini izledi,kaybolan motivasyonlar itinayla düzeltildi.

Fetö'cü müdürler ve diğer haşhaşi çalışanlar ile ilgili bir çalışmayapılıp yapılmadığını soruyorsanız, olmadı ve belli kiolmayacak...

Bir parantez açalım:

(Şayet Sayın Kadir Topaş belediye binası içinde kızlı erkeklisandalye kapma yarışması yapılmadığını iddia edecekse, kendisine bugörüntüleri göndermeye hazırım) 

Kapatalım parantezi ve devam edelim. 

***

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'na:

- Cumhurbaşkanı ve şehit yakınları Ankara'da kahırgözyaşları dökerken sen neredeydin?

- Yanına belediyedeki yakın arkadaşlarını alıp 7Temmuz gecesi gizlice Dalaman'a tatile gidip, 13 Temmuz gecesiyine gizlice İstanbul'a döndün mü?

- Dalaman'da tekne tatili yaparken, milletikeriz yerine koyup, "Haydi millet meydanlara. 15 Temmuz'u unutma,unutturma" şeklinde twitler attın mı atmadın mı?

Kişi başı 1700 TL tutan uçakyolculuğunun maliyeti kim veya kimler tarafındankarşılandı?

Dalaman'da sizi lüks teknesindeağırlayan Yusuf Çiftçibaşı'nın Bahçelievler Belediyesi ile herhangibir çalışması var mı? Belediyeden aldığı herhangi bir ihale var mıyok mu?

diye sormuştum. O gün bugündür başkandan ses yok.Gelişme desen, o da yok!

***

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye:

Fetö'nün Bursa'daki en önemli finans kaynağı olanÖzel Bahar Hastanesi’ne kamu binasını usulsüz şekilde peşkeşçekildi mi?

17/25 Aralık sonrası Fetö'nün yayınorganlarını belediye bütçesiyle almaya devam ettinizmi? Fetö'ye bağlı Bugün Gazetesi'ne reklam adı altında büyükparalar aktardınız mı?

Fetö'nün dersanelerindeki bazıöğrencilere "Sınav birincisioldu" bahanesiyle belediye bütçesinden sonmodel araba hediye ettiniz mi? 

Zaman Gazetesi'ne kayyum atandığında,polisle en ön safta çatışan ve sonra yurtdışına kaçarakPensilvanya'ya giden, Selahattin Sevi'nin kardeşi AslanSevi'yi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bile Arge Müdürü olarakçalıştırdınız mı? bu kişi halen bankamatik memuru olarakbelediyeden maaş alıyor mu?

- Fetö mensubu olduğu gerekçesiyle görevine son verilen EskiGenel Sekreter Seyfettin Avşar'la olan ilişkiniz nedir? Gittiğinizher yere onu yanınızda götürüp, "O Fetö'cü değil, siz yanlışbiliyorsunuz?" demenizdeki gaye nedir?

Gürcistan'ın Batum şehrinde Feto'cularlaorganizasyonlar yapmaya devam ediyor musunuz? Burada Fetö'nünGürcistan imamı Kemal Hoca ile birlikte hala hangi etkinlikleridüzenliyorsunuz? Bu kişiyle neden irtibatınızıkoparamıyorsunuz?

diye sormuştum. Bursa ayağa kalktı ama Başkan Recep Altepe'nin kılıdahi kıpırdamadı. Tek kelam etmediği gibi, iddialarla ilgili biradım da atmadı.

***

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'a:

- Damadınız olan Hacı Bozdağ'ın annesi, Boydak Holding'inhissedarı ve azılı Fetö'cü Boydak ailesinin kızkardeşi ŞükranBozdağ'a, Darıca'da rant sağladığınız doğru mu?

- 2013 ve 2014 yıllarında, "KayserililerDerneği" diye bir dernek olmamasına rağmen, ŞükranBozdağ'a "Kayserililer Derneği" adı altında Darıcasahilinde standlar verip, Fetö'ye para aktarılmasına göz yumdunuzmu?

- Darıca Gençlerbirliği Futbol Klübü'nün yeni yapılan konaklamaünitelerinin mobilyalarının tamamını nereden temin ettiniz?İstikbal markalı bu mobilyaları 17/25 Aralık'tan sonra Boydakailesi gönderdi mi, göndermedi mi?

- Damadınız veyahut kızınızdan dolayı sizi suçlayacak değilimçünkü suç bireyseldir. Ancak, 17/25 Aralık tarihinden sonra bilecemaat toplantıları düzenleyen, AK Parti ve Erdoğan aleyhindeçalışmalar yapan damadınızı evinizde aylarca misafir ettiğinizdoğru mu?

- 17/25 Aralık sonrası özel kalem müdürlüğünüze getirdiğinizkişinin Fetö okullarında eğitim almışlığı var mıdır? Bu kişininAkın İpek'e ait otelde bilgisayar uzmanı olarak görev yaptığı vedaha önce cemaat evlerinde "Abilik" görevindebulunduğu doğru mu?

- FEM mezunu olan, İstanbul Üniversitesi'nde okurken Fetö'nünevlerinde kalan, Fetö dershanesinde çalışan yeğeniniz Harun Nayır'ıhangi kriterlere göre belediye kadrosunda memur statüsüyle görevebaşlattınız?

- Çevrenizde ve belediyenizde bu kadar Fetö'cü akrabanız varken,Bilal Gürüç isimli belediye çalışanını Fetö ile ilgili en küçük birbağlantısı olmamasına rağmen neden açığa aldınız?

diye sormuştum. Bu sorulardan sonra Darıca'da inanılmaz gelişmeleryaşandı. Bay Başkan, 15 temmuz haftasında "Şehirler veKültürler Buluşuyor" festivali yaptı. Saz, caz, şarkı,türkü, horon, halay zeybek oyunları eşliğinde kurtlar döküldü.

Bununla da yetinmeyen Başkan, 15 Temmuz Şehitleri'ne saygıduymadığını ilan eden, "Ben köprüde linç edilen askerlerinyasını tutuyorum" diyen 16 yaşındaki sanatçı AleynaTilki'yi festival sahnesine çıkaracağını ilan etti. 

Millet duruma isyan edip ortalığı ayağa kaldırınca konseri iptaletti, "Biz değil, Bilecikliler Derneği getirmekistemişti" diyerek işi pişkinliğe vurdu. 

Ha, az kalsın unutuyordum!

Bundan bir ay önce "Şüpheli müşteki" sıfatıylasavcılığa çağrılan ve ifade veren Bay Başkan, bu meselenin gündemolmaması için orada burada, "Süleyman Özışık'a davaaçtım" demeye başladı.

İnşallah; Allah'ım, inşallah dava açmıştır diye dua ediyorum.

Çünkü o dava sayesinde, Şükrü Karabacak'ın Fetö'cülere, 17/25Aralık'tan sonra rant sağladığını ve para aktardığını resmi belgeile ispat etmiş olacağım. Ve bunu mahkeme huzurunda bizzat kendisiitiraf edecek!

***

Bitirmeden önce...

Önümüzdeki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanandiğer rezillikleri gündeme getireceğiz. Sonrasında Adana veBalıkesir İl Teşkilatı ile Balıkesir'in 6 Eylülİlçesi'ndeki şaşırtıcı gelişmeleri yazacağız. 

Yazdıktan sonra oralarda nasıl bir gelişme olacak, bakıpgöreceğiz!

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:

Yorumlar32 yorum