BIST 1.375
DOLAR 8,16
EURO 9,72
ALTIN 452,98
HABER /  GÜNCEL

OHAL ne zaman kaldırılacak? Bakan Akdağ açıkladı

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, OHAL'in ne zaman kaldırılacağına ilişkin, "Fransa, ABD, OHAL'i uygulayınca iyi, Türkiye'de uygulanınca kötü oluyor. Niye, çünkü Türkiye'de terörün devamını isteyenler var. Çünkü terör, bizim ilerlememizi baltalamak için icat edilmiş, proje örgütleriyle yürütülen bir hareket. Biz FETÖ'nün artık başını kaldıramayacağından emin olduğumuzda OHAL'i kaldıracağız." dedi.

Abone ol

Recep Akdağ, Erzurum'daki Yakutiye Medresesi'nde Habertürk TV'nin canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erzurum'un milli duruş gibi bir özelliğinin bulunduğunu, bu şehrin halkının bu milli duruşu temsil eden partilere çok büyük teveccüh gösterdiğini belirten Akdağ, "Cumhur ittifakı inşallah Erzurum'da 6 milletvekilini alacak. Kanaatim seçim ilk turda sonuçlanır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden yeni sistemin Cumhurbaşkanı olarak seçilir ve yola devam ederiz. Cumhur ittifakı güçlü bir temsille inşallah yerini alacak. Meclis'te çoğunluğu elde etmek ana hedefimiz." diye konuştu.

Hükümetin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i usulüne uygun istemediği yönünde söylemlerin olduğunun hatırlatılması üzerine de Akdağ, şu değerlendirmede bulundu:

FETÖ'NÜN BAŞINI KALDIRAMAYACAĞINDAN EMİN OLDUĞUMUZDA OHAL'İ KALDIRACAĞIZ: Takvim, terörün, özellikle FETÖ'nün başını kaldırmayacağından emin olmamızdır. Fransa, ABD, OHAL'i uygulayınca iyi, Türkiye'de uygulanınca kötü oluyor. Niye, çünkü Türkiye'de terörün devamını isteyenler var. Çünkü terör, bizim ilerlememizi baltalamak için icat edilmiş, proje örgütleriyle yürütülen bir hareket. Biz FETÖ'nün artık başını kaldıramayacağından emin olduğumuzda OHAL'i kaldıracağız."

ÖNCEKİ HABERLER
Dilan Çiçek Deniz fena yakalandı
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2018 branş kontenjan dağılımı
Kılıçdaroğlu medyaya kızdı! Meral Hanım Temel Bey, Doğu Bey...
Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek paranın ödeneceği net tarih
Sedat Peker miting yapacak! Ölümüne destekliyoruz...
Tekirdağ il içi atama sonuçları-Tayini çıkan öğretmen listesi MEB 2018
'Normal bayan Uber'e biner mi 'sözü başına dert oldu!
Gizem Hatipoğlu hamile mi son fragmandaki Survivor Hakan detayı!
Vize görüşmeleriyle ilgili son dakika gelişme! Bakan açıkladı
Bisiklete binen Muharrem İnce hakkında dikkat çeken sözler
Yorumlar 27 yorum