BIST 1.211
DOLAR 7,80
EURO 9,26
ALTIN 481,30
HABER /  GÜNCEL

Öğretmen atama kontenjanları 2019 branş dağılımı tam liste

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için kontenjan bilgisi yayınlandı. Öğretmenlik alımı için ön başvurular ise 26 Mart-1 Nisan arasında yapılacak. Peki sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı nasıl? Kaç tane sınıf öğretmeni, ingilizce öğretmeni, din kültürü öğretmeni ve kaç tane okul öncesi öğretmeni ataması yapılacak?

Abone ol

MEB 20 bin öğretmen alımı için düğmeye basmıştı. Şimdi ise sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı bilgilerini yayınladı. Öğretmen adayları ön başvuruları 26 Mart'ta yapmaya başlayacak. 20 bin öğretmen ataması hangi branşlarda yapılacak, tam liste haberimizde.Peki 2019 yılı MEB sözleşmeli öğretmen atamasıyla kaç tane sınıf öğretmeni, ingilizce öğretmeni, din kültürü öğretmeni ve kaç tane okul öncesi öğretmeni ataması yapılacak? 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenin branş dağılımları belirlendi. Bakanlığın internet sitesinden, sözleşmeli öğretmenliğe başvuru ve atama sürecine ilişkin duyuru yapıldı. İşte, branş dağılımı hakkında detaylar...

Adayların, sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin listesi ise 5 Nisan 2019'da yayımlanacak.

MEB'e bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla, Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında sözleşmeli öğretmen atamak üzere başvuru alınacağı belirtilen duyuruda, ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenin branş dağılımlarına yer verildi. 

BRANŞ DAĞILIMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Buna göre, atama yapılacak ilk 10 alan ile kontenjanları şöyle: 

"Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)" 

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. 

Bakanlıkça yayımlanan takvime göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin ön başvuruların alınması, sözlü sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması, 26 Mart-1 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Adayların, sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin listesi ise 5 Nisan 2019'da yayımlanacak.

Sözlü sınavlar, 12-30 Haziran tarihlerinde yapılacak ve sınav sonuçları 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz tarihinde alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak.

Adaylar, konuyla ilgili detaylı bilgiye Bakanlığın internet sitesinden ulaşabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
23 Nisan bayramı kaç gün tatil oldu resmi açıklama
Muhsin Yazıcıoğlu kabri başında anıldı
Kemal Kılıçdaroğlu kolları sıvıyor! CHP'nin yeni reklam filmine bakın
2019 kandiller takvimi Diyanet sıralı kandil listesi
Meriç'te selfie çeken kadın az kalsın ölüyordu
Saltuk Buğra Kavuncu kimdir aslen nereli kaç yaşında?
Yorumlar