BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,10
ALTIN 2.609,45
HABER /  POLİTİKA

Öcalan DTPli PKKlıları açıkladı!

DTP'de öyle isimler var ki onlar PKK'dan daha PKK'lı! Bu sözlerin sahibi Osman Öcalan bu kez DTP'yi deşifre etti.

Abone ol

İNTERNETHABER/TV SERVİSİ

Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, Kuzey Irak'tan DTP'yi çözümledi. DTP'ye oldukça ağır eleştiriler yöneten Osman Öcalan, DTP'de siyaset yapan milletvekilleri hakkında öyle şeyler söyledi ki şimdiden ortalık karışacak gibi! İşte Osman Öcalan'dan tartışılacak sözler;

2005'te PKK'dan ayrılan ve muhalif görüşleriyle dikkat çeken Osman Öcalan, öyle şeyler söyledi ki DTP'yi fena kızdıracak.Kuzey Irak'ta Show TV'nin sorularını yanıtlayan Osman Öcalan, DTP'nin şifresini çözdü, PKK'yı dağdan indirecek formulü açıkladı.

İşte o sözler;

"DTP'DE BÖLÜNME OLUR"

DTP bana göre perspektifsizdir, PKK'nın temsilcisi konumundadır. Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için orjinal görüşleri olan bir düşünceye sahip değildir. Süreç ilerler ve olumlu anlamda sonuçlar yaşanırsa DTP'de de bir ayrışma, bölünme yaşanabilir.

İŞTE DTP'NİN ŞİFRELERİ

DTP, tek bir yapı ifade etmiyor. Solcu bir kanat var, onu Emine Ayna temsil ediyor. Bir de sağcı taraf var ki onu da Ahmet Türk oluşturuyor, sağcı taraf aynı zamanda daha demokratik bir yapıya da sahiptir.

DTP'DEKİ HANGİ VEKİLLER
DAĞA YAKIN? İŞTE O İLGİNÇ
AYRINTI....

[PAGE]

"BAZILARI PKK'DAN DAHA PKK'LIDIR"

DTP'nin içerisinde bir kesim var ki ben onlara "muhafazakar solcular" diyorum. Solcular kraldan çok kralcıdır, dağdan daha fazla PKK'lıdır. Onlar kolay kolay açılım sürecine katkı sağlayamaz. Eminedir, Sevahirdir, Fatmadır, Sebahattir... Yani kısaca kadın yapısı dağa eğilimlidir. DTP bu anlamda homojen değildir. Çözümden yana olanlar var, ancak çözüme uzak olanlar da var. Bu nedenle birinin atacağı önemli adım, diğeri tarafından engelleniyor. Dolayısıyla DTP sürece fazla katkıda bulunamaz. Eğer Ahmet Türk bağımsız haraket ederlerse ki bu da DTP'nin bölünmesi anlamı taşır.

"DTP'DE ÇEKİŞME VAR"

Derinde bir çekişme olduğu kanısındayım. Çok farklı mantık ve görüş açılarına sahip olduğunu biliyorum.

"PKK OLMADAN HAREKET EDEMEZLER"

PKK'yı gözeterek hareket ediyorlar. PKK neden hoşlanır, neden rahatsız olur... Rahatsız olabilecekleri alana girmiyorlar. Daha çok bunu düşünürler anlıyacağınız iki arada bir derede.

Bağımsız haraket edemiyorlar. Eğer bağımsız haraket ederlerse bu PKK'nın müdahalesine neden olur.

KANDİL'DEN TALİMAT
GELİYOR MU? İŞTE O SORUNUN
CEVABI...

[PAGE]

"KANDİL MÜDAHALE EDER"

Kandil hep talimat göndermez. İşlerine gelmeyen bir konu olunca müdahale ederler.

"126 SAYFA HARİTA MI OLUR?"

Bugün sürekli Abdullah Öcalan'ın yol haritasını gündeme getiriyorlar. Öcalan 126 sayfa yol haritası hazırlamış bana kalırsa olsa olsa bu 5-6 sayfa olur. 126 sayfalık bir yol haritasını ne duydum, ne gördüm. O olsa olsa Öcalan'ın yeni ideolojik çözümlemeleridir.

"ÖCALAN'A AF OLAMAZ"

Bana kalırsa Öcalan'a özgürlüğün ardından geleceğini düşünülüyorsa bu doğru değildir. Öcalan bu anlamda fedekarlık yapmalıdır. Öcalan'a af, olmassa olmaz koşul hale getirilmemelidir.

Dağdakileri af çıkarır ve maaş bağlarsanız o zaman inerler.