YAZARLAR

O raporu neden saklıyorsun bayım?

Kemal Kılıçdaroğlu Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden alınmasına isyan ediyor. Yersen!

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Kemal Kılıçdaroğlu Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ıngörevden alınmasına isyan ediyor, "Bizim belediyebaşkanlarımızın verilmeyecek tek kuruş hesabıyok" diye meydan okuyor.

Yersen!

Savunduğu adam işi öyle bir noktaya getirmişti ki CHP'ninmilletvekilleri bile "Yahu yeter! Bu adamı disiplinsoruşturması ile görevden alın" diye bağırır halegelmişti. 

Partinin önemli kurmaylarından İlhan Cihaner, 2016 yılının 26Eylül'ünde bakın ne diyor:

"Sorun, birtakım akçeli işlere dair tartışmalar veBelediyecilik tarzı da değildir. Partimizi içindençürütebilecek oldukça sorunlu politik bir hattın daha belirgin halegelmesidir. Parti Meclisimiz de iradesini, MYK’nın bu konuyugündemine alması yönünde ortaya koymuştur. Merkez Yönetim Kuruluderhal bu yönde adım atıp bu tartışmalarısonlandırmalıdır.”

Partinin bir diğer önemli ismi Aykut Erdoğdu 4 Nisan 2016 tarihindene diyor, bir de ona bakalım:

"Bıçak kemiğe dayandı. Kan kusup, kızılcık şerbetiiçtim demekten bıktım. Beşiktaş Belediye Başkanı hakkında derhalsoruşturma başlatılmalı!.."

Şimdi de bir başka CHP'liye, Barış Yarkadaş'a kulak verelim.Yarkadaş, sahibi olduğu Gerçek Gündem isimli internet sitesinde2014 Kasım ayında bakın neler yazmış:

"Ayıptır. Peşkeş çektiğiniz bu arazi, sizin VAKKO'dan 475bin TL'ye doldurduğunuz özel gardırobunuz değil... Biz oradakiyağmayı anlatırken, hayatımızı riske ederek konuştuk. Şimdi siz,araziye VAKKO'dan nasıl doldurduğunuzu bildiğimiz gardırobunuzmuamelesi yapmaya çalışıyorsunuz"

Altını çizerek bir kez daha hatırlatmakta yarar var. Bunlarısöyleyenler başka partiden değil ha!

CHP'nin milletvekilleri söylüyor.

Söyleyen sadece onlar değil, CHP'nin yayın organı olan gazeteler deaynı isyanı dile getiriyor.

Bakınız; Yurt Gazetesi:

"Biz dinamizmini CHP’den alan bir gazete olarak diyoruzki; CHP bu virüs ile mücadele etmek zorunda… Yoksa bu virüs CHP’yiyiyecek. CHP bağırsaklarını temizlemek zorunda… Pis kokulartrilyonluk rezidanslardan, cam kulelerden dışarı taşıyor artık… Şuan için münferit de olsa ‘virüs’ ve ‘ur’lar temizlemelidir. Bundaen büyük görev de Başbakan olmasını en az kendisi kadar arzuettiğimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nundur. Sorarım size, MuratHazinedar’ın CHP’de ne işi var?"

Örnekleri çoğaltabiliriz ama sanırım bu kadarı yeter.

Şimdi, "Bizim başkanlarımızın kursağından bir kuruş haramlokma geçmemiştir" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na dönüp,"Yahu sen ciddi misin?" diye sormamızgerekiyor. 

CHP'li belediyede görevlendirdiğin komisyon üyeleri "Bu adamda yok,yok. Hemen görevden alınmalı" diyecek. Partili milletvekilleri buadamın pisliklerini bağıra bağıra haykıracak. 

"Dinamizmini CHP'den alan" medya organları,"Bu adam CHP'yi batağa sürüklüyor, hemen alınmalı"diye manşetler atacak. 

Ve sen çıkıp, "Bizim adamda sıkıntı yok"diyeceksin.

Şaka yapıyorsan, hiç komik değil. Yok eğer ciddi isenhakikaten çok komiksin.

"Bizim belidiye başkanımıza kumpas kuruldu"diyorsun da...

"Görevden alınsın" diyen seninmilletvekillerin bayım! Kumpası kuranlar seninyanıbaşında işte!

Ya onlardan hesap sor, ya da çık sana sunulan komisyon raporunukamuoyu ile paylaş!

Yüreğin yetiyorsa tabi ki...

Dipnot: Yazıyı yazarken AK Partili bir belediyebaşkanının bel altı videosu düştü internete. Birileri,"Yüreğin yetiyorsa bunu da yazsana" demeyebaşladığı için fikrimi söyleyeyim.

Meslek hayatım boyunca bana böylesi onlarca video gönderildi.Baykal'ın videosu da buna dahil. Tamamını elimin tersiyle ittim veyayınlamadım.

Üzerine yazmayı da doğru bulmadım. 

Uçkuruna yenilenleri, fermuar sorunu olanları yazı konusu yapmakbenim geçebileceğim bir sınır değil.

Bunu benden istemeyin lütfen!

Yorumlar17 yorum