HABER /  OTOMOBİL

NIssan’ın 5 kapılı Pulsar'ı tanıttı

SUV sektörünün lideri Nissan, C segmentine’de yeni modeli Pulsar ile iddialı girdi. 59 bin 900 liradan başlayan Pulsar, haziran ayından itibaren bayilerde satışa sunulacak.

NIssan’ın 5 kapılı kompakt hatchback modeli Pulsar’ı tanıttı. Sektörde kendi segmentinde rekabet sınırlarını zorlaması beklenen Pulsar’ın satış fiyatı ise 59 bin 900 liradan başlıyor. Pulsar haziran ayından itibaren bayilerde satışa sunulacak. Cesur ve dinamik tasarımı, cömert bir yaşam alanıyla birleştiren Pulsar, kompakt sınıfa Nissan’ın artılarını ve çekici görünümünü sunuyor. Pulsar, aynı zamanda Nissan’ın akıllı tasarımlarını ve teknolojik yeniliklerini daha geniş kullanıcı kitlesine yaymayı amaçlıyor. Pulsar, Nissan Connect multimedya sistemi ile Nissan sürücülerinin ve kullanıcılarının yolculuklarını daha keyifli hale getiriyor. Bu sistem, 7”‘lik yansıma yapmayan yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı, navigasyonu ve geri görüş kamerasını birarada sunarak sürüş deneyimini zenginleştiriyor.

VERİMLİ, GÜÇLÜ VE ÇEVRECİ MOTOR

Nissan’ın düşük maliyet sunmak için gerçekleştirdiği çalışmaların sonuçları, Pulsar’ın motor ailesinde de görülüyor. 3 farklı motor ve şanzıman seçeneğiyle Türkiye yollarına çıkacak olan Pulsar, SUV segmentinin lideri olan Qashqai’de kendini ispatlamış turbo beslemeli motorlardan 1.2 litre manuel, 1.2 litre otomatik ve 1.5 litre manuel şanzıman seçeneklerine sahip olacak. 1.2 litrelik silindir hacmine sahip olan benzinli DIG-T motor 115 HP güç üretirken, 1.5 lt’lik dizel dCi motor 110 HP güç ve 260 Nm maksimum tork değerlerine ulaşıyor.

PULSAR BİZE YENİ BİR GÜÇ KATACAK

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Pulsar modelinin kendilerine yeni bir güç kattığını söylerken, SUV modelleri ile yakaladıkları başarıyı C-HB segmentine de taşımak istediklerini belirtti. C-HB segmentinin devamlı büyüyen bir pazar olduğunu ifade eden Özkök, “Mart ayındaki Navara lansmanından sonra Pulsar ile birlikte pazara 2 ay içinde yeni bir ürün sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Kararlı büyüme stratejimiz çerçevesinde Pulsar’ın satışlarımıza yeni bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. Nissan Pulsar; dinamik tasarımı, cömert iç hacmi, turbo motorları ve 59 bin 900 TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla bu pazarda rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayacak” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni haftada havalar nasıl olacak?
Avusturya'da konser faciası: 3 ölü 11 yaralı!
Dolar haftaya hızlı başladı! Döviz fiyatları
Yeni hükümetin ilk işi GSS olacak
İstanbul'da düğünde maganda dehşeti
Ek atama olacak mı 2020 Bakan Ziya Selçuk son haberi verdi
Yorumlar