BIST 1.314
DOLAR 7,95
EURO 9,42
ALTIN 478,60
HABER /  AK PARTİ

Nihat Zeybekci son anket sonuçlarını açıkladı: Yüzde 3 fazla çıkıyoruz

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, "İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' diyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor" diye konuştu.

Abone ol

Nihat Zeybekci, katıldığı televizyon programında "İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' diyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor. İzmir hala kararsızlık anlamında en yoğun şehir" dedi.

Zeybekci katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz"

Programda anketlerle ilgili sorulan, "Siz 'İzmir'de kim alsın?' deyince AK Parti çıkıyor, 'oyunuzu kime vereceksiniz?' deyince CHP çıkıyor. Bu farkı neye bağlıyorsunuz? sorusuna şöyle cevap verdi:

İzmir bizim için gözümüzün bebeği. Dünyanın en güzel şehri yaratılıştan. İzmir kimsenin kalesi değil, kendine özel bir kale. Demokrasi anlamında gerek Serbest Cumhuriyet'in başlangıcı. Zamanında rahmetli Özal'la adım atılmış bir şehir. Aralık'ın ilk haftası gibi adaylığımız açıklandıktan sonra 'İzmir'in en önemli problemi nedir?' diye. İşsizlikte Türkiye ortalamasının 4 puan üzerinde. Bekledim ki, işsizlik birinci sırada gelir diye bekledim ama dördüncü ve beşinci sırada çıktı. Bir, iki ve üçte şehrin altyapısı, yaşam kalitesiyle ilgili vatandaşların beklentileri vardı. Türkiye'nin geride bıraktığı problemlerle mücadele ediliyor olması. Çevre hassasiyetleri, çöp sorunu. Her yağmurda kanalizasyonun şehri basma problemi. İzmir Körfezi'nin kent atıklarıyla zehirlenmesi gibi problemler çıktı. İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' deniliyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor. İzmir hala kararsızlık anlamında en yoğun şekir. O kararsızlarla beraber İzmir çok farklı yere gelecektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Mansur Yavaş: HDP ziyaretine ajans karar verecek
Yeşim Ceren Bozoğlu kaç yaşında eski hali olay kaç kilo verdi
Adana'da korkunç olay! Alkollü şahıs abisini defalarca bıçakladı
Alevi derneğinden CHP'ye sert tepki!
Gülben Ergen'in abisi ölümü ne zaman Rıfat Ergen muamması!
Kuruluş Osman 35. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar