BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Nihat Zeybekci son anket sonuçlarını açıkladı: Yüzde 3 fazla çıkıyoruz

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, "İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' diyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor" diye konuştu.

Abone ol

Nihat Zeybekci, katıldığı televizyon programında "İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' diyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor. İzmir hala kararsızlık anlamında en yoğun şehir" dedi.

Zeybekci katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz"

Programda anketlerle ilgili sorulan, "Siz 'İzmir'de kim alsın?' deyince AK Parti çıkıyor, 'oyunuzu kime vereceksiniz?' deyince CHP çıkıyor. Bu farkı neye bağlıyorsunuz? sorusuna şöyle cevap verdi:

İzmir bizim için gözümüzün bebeği. Dünyanın en güzel şehri yaratılıştan. İzmir kimsenin kalesi değil, kendine özel bir kale. Demokrasi anlamında gerek Serbest Cumhuriyet'in başlangıcı. Zamanında rahmetli Özal'la adım atılmış bir şehir. Aralık'ın ilk haftası gibi adaylığımız açıklandıktan sonra 'İzmir'in en önemli problemi nedir?' diye. İşsizlikte Türkiye ortalamasının 4 puan üzerinde. Bekledim ki, işsizlik birinci sırada gelir diye bekledim ama dördüncü ve beşinci sırada çıktı. Bir, iki ve üçte şehrin altyapısı, yaşam kalitesiyle ilgili vatandaşların beklentileri vardı. Türkiye'nin geride bıraktığı problemlerle mücadele ediliyor olması. Çevre hassasiyetleri, çöp sorunu. Her yağmurda kanalizasyonun şehri basma problemi. İzmir Körfezi'nin kent atıklarıyla zehirlenmesi gibi problemler çıktı. İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' deniliyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor. İzmir hala kararsızlık anlamında en yoğun şekir. O kararsızlarla beraber İzmir çok farklı yere gelecektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Mansur Yavaş: HDP ziyaretine ajans karar verecek
Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alımı KPSS şartı var mı İşte şartlar
Frey bombası patlak verdi! Comolli Fener'e kazık atmış
Adana'da korkunç olay! Alkollü şahıs abisini defalarca bıçakladı
Gülben Ergen'in abisi ölümü ne zaman Rıfat Ergen muamması!
Hollywood yıldızından vizyondaki Türk filmine destek
Meteorolojiden bu iller için buzlanma ve çığ uyarısı
Gülben Ergen kardeşleri ölen abisi ve küçük kardeşi kimdir?
Fenerbahçe'den Soldado'ya yeni teklif
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sezai Temelli açıklaması! Bizi ilgilendirmez
Yorumlar