HABER /  GÜNCEL

Nihat Hatipoğlu'ndan sert sözler: Ne zaman bağnazlığından vazgeçecek

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Metin Akpınar'ın açıklamalarına işaret ederek "Ekrandan mahzenlerde zehirlenen insanları hatırlatarak gözdağı veren kafa ne zaman bağnazlığından vazgeçecek?" dedi. 

Ünlü din adamı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Halk TV'de sarfettiği sözler nedeniyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret', 'darbeye çağrı' ve 'ölüm tehdidi' suçlamalarıyla hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar'a tepki gösterdi.

Twitter hesabından bir mesaj yayınlayan Hatipoğlu "Bizler ülkemizde kardeşiliği, sevgiyi, birliği, umudu paylaşalım diye çırpınırken, ekrandan mahzenlerde zehirlenen insanları hatırlatarak gözdağı veren kafa ne zaman bağnazlığından vazgeçecek? Ülkeyi seven hangi insan böyle bir söylemi vicdanında sığdırabilir. Herkes sorumlu davranmalı" ifadelerini kullandı. 

GENÇLERDEN 5 VAKİT NAMAZ İÇİN SÖZ İSTEDİ: Öte yandan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde Şırnak üniversitesinin ev sahipliği 'Nebî’nin Ayak İzleri' temalı konferansa katıldı. Burada Peygamber Efendimizin güzel ahlakı üzerine konuşma yapan Hatipoğlu'nun gençlerden beş vakit namaz kılmak için söz aldığı anlar da dikkatlerden kaçmadı. 

Metin Akpınar ne dedi? Halk TV'deki konuşması

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?: Sanatçı Metin Akpınar, konuk olduğu Halk TV canlı yayınında, "Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir, ama bize yazık olur, biz harap oluruz." demişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
Pakistan'dan FETÖ'ye büyük şok yüksek mahkeme karar verdi
Reina katliamcısının arkadaşının telefonundan korkunç videolar çıktı
Çikolata cips ve şeker reklamları artık yasak
Ekrem İmamoğlu İstanbul'u 6'ya bölecek metrobüslerle ilgili planı da var
Fenerbahçe Ajdin Hasic’i takibe aldı
İOKBS sınavı 2020 ne zaman bursluluk sınavı başvurusu ne zaman?
Yorumlar 13 yorum