BIST 1.445
DOLAR 8,30
EURO 10,07
ALTIN 488,93
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu İstanbul'u 6'ya bölecek metrobüslerle ilgili planı da var

CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu projelerini anlattı ve metrobüsle ilgili bir sürprizi olduğunu açıkladı.

Abone ol

Dün CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı resmen ilan edilen Ekrem İmamoğlu vaatlerine başladı. Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'a konuşan Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'ne metro götüreceğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbullunun dikkat kesilmesine sebep olan açıklaması ise metrobüse dair oldu. İstanbul'daki toplu taşımanın bel kemiği haline gelen metrobüslerle ilgili bir sürprizi olduğunu belirten İmamoğlu, şunları söyledi:

-"O konuda sürpriz bir açıklamam olacak. Başka bir kavramı İstanbullularla buluşturacağım. Bu arada aktarmalarla ilgili sorunlar geliyor bana. Aktarma farklarıyla problem yaşayan çok sayıda İstanbullu var. Bunu ele alacağım. Bu rehabilite edilemez mi?"

İstanbul'u 6 parçaya böleceğim
Ekrem İmamoğlu kentsel dönüşümden minibüs ve taksi şoförlerine kadar bir çok konuda vaatlerde bulunuyor. Bunlar için de en dikkat çekici olanı 'ortak masa' ve İstanbul'u 6 parçaya bölme planı oldu. İşte söyledikleri:

-Bu ilin 39 belediye başkanı benim en birinci yardımcım olacak. 6-7 bölgenin ortak masaları olacak. Silivri, Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü aynı bölgede ve benzer sorunları yaşıyor, ortak bir masaları olacak. Ya da diğer tarafta Tuzla, Kartal, Pendik gibi ilçeler... Hedefim bölge masası kurmak. İstanbul’u 6 bölgeye ayırmak. O bölgenin başkanlarını bir araya getirmek ve Büyükşehir’de onlarla ilgili bir koordinasyon masası kurmak. Alın size demokrasi.

En çılgın projem çocuklar
-Her yerde söyleyeceğim, 1 milyon 200 bin 0-4 yaş arasını hayata hazırlamak en mega, en çılgın projem. Bundan daha çılgın bir proje olabilir mi? Tabii ki fiziki, kentin estetiğine katkı sunan başta ulaşım olmak üzere projelerimiz olacak…

İstanbullu tanımıyor?
-Ben İstanbul’da tanınma konusunda 15-20 günde bir sorunumun kalmayacağını düşünüyorum. Tümüyle kendini işine adayan enerjisi yüksek bir adamım, günde 20 kilometre yürümekten bahsediyorum. Kalbim inanın bu kent için çok hızlı atıyor ve Türkiye’nin yeni nesil bir enerjiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Yeni nesil bir anlayışa muhtaç olduğunu biliyorum.

Kimdir bu Ekrem İmamoğlu AK Partililer bile sevinecekmiş eşi ve çocukları

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe Ajdin Hasic’i takibe aldı
ÖSO Menbiç'i özgürleştirmeye hazır
Futbolcu hakeme tokat atınca başkan takımı ligden çekti
Köprü cezalarında geri ödeme için son başvuru 28 Şubat
Hac kuraları ne zaman 2018 sorgulama Diyanet sayfası
İğrenç olay! Karımı boşayıp seninle olmak istiyorum dedi ve...
'Burada müdür de savcı da kral da benim' sözüne soruşturma
Fenerbahçe aradığı 10 numarayı İtalya'da buldu
Hatay Valisi Rahmi Doğan Afrin ve Cinderes'te
Ankara ve Samsun'da operasyon! Çok sayıda gözaltı var
Yorumlar 21 yorum