YAZARLAR

Nereden nereye...

İlk günlerde asılmaları gerektiğine inandığımız darbecilerin, artık tutuklu mu yoksa tutuksuz mu yargılanması gerektiğini konuşur hale geldik!

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Çok değil, 25 gün sonra 15 Temmuz darbesinin birinci yılınıgeride bırakacağız. 

Doğrusunu isterseniz geldiğimiz nokta içimi yakıyor.

En başından itibaren,Fetö ile mücadeleninsulandırılmaması için kendiçapımızda uyarılarda bulunduk. Birileri bilerek veisteyerek at iziyle it izini birbirine karıştırdı. 

Belirlenen 16 kriter kimi şehirde uygulandı, kimilerindeuygulanmadı. 17/25 Aralık milat olmaktan çıktı, birileri istediğinihapse atarken, birileri ise hapistekini keyfine göre serbestbıraktı. 

Ekranlarda "Fetö şöyle kötüdür, darbe böyleiğrençtir" diyen kimi avukatlar, 1 milyon TL bedelleFetö'cülerin dava dosyalarını alıp köşeyi döndü. 

Kah, en azılı Fetö'cülerin salıverildiğine şahit olduk. Kah; masumolduklarına iki cihanda da şehadetedeceğimiz masumların hapse atıldığına tanık olduk. İş, tıpkıErgenekon ve Balyoz davalarına döndü.

Nereden, nereye geldikfarkındamısınız ahali?

İlk günlerde asılmaları gerektiğine inandığımız darbecilerin,artık tutuklu mu yoksa tutuksuz mu yargılanması gerektiğinikonuşurhale geldik!

İşte Bülent Arınç...

Milletine ihanet ettiği HTS kayıtlarıylabelgelenmiş,  devletine ihanet ettiği mahkemecetescillenmiş Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının yanlış olduğunusöyleyebiliyor. 

Yanlış anlamayın. "Yargıtay kararı beklenmeliydi"demiyor. Milletvekili olduğu için Berberoğlu'nun tutuklanmasınaesastan karşı çıkıyor. Mahkeme kararının yanlış olduğunu ima edip,bir yerel mahkemenin bu kararı bozması gerektiği yönünde akılveriyor. 

İşte Kılıçdaroğlu...

Hainliği tescillenmiş Enis Berberoğlu'nun bir siyasi kararla içeriatıldığını söylüyor. Bununla da yetinmeyip, 15 Temmuz'a kadardarbecilerin içinde yer alan Ömer Faruk Kavurmacı'nıntutuklanmasının yanlış olduğunu belirtiyor.

Niye?

Çünkü Fetöcü olduğu gerekçesiyle hapse atılan onlarca kişi şusıralar ardı ardına tahliye ediliyor. Düşünün ki "Varisiazdığı için hapiste kalamaz" bahanesiyle tahliyeedilen Fetö'cüler dahi var!

Şu sıralar tam da Fetullah Gülen'in istediği şeyler oluyor.Bertaraf ettiğimiz her bir Fetö'cüye karşılık, neredeyse birkurban veriyoruz.

Çevremiz, "Allah şahit olsun ki biz masumuz" diyenve gerçekten masum olanlarla dolu...

Ve onların masum olduğunu bilmesine rağmen, "Başıma işaçmayayım" korkusuyla suya sabuna dokunmayanlarladolu etrafımız....

Hepimiz teneşir uykusundaki ölüler gibi olanı biteni izlemekleyetiniyoruz. İlk ihbar edenin kazandığı bir süreçten geçiyoruzanlayacağınız.

İhbarcının kim olduğuna dahi bakmıyoruz kimi zaman...

Geçen hafta TGRT ekranlarında bir örneğini vermiştim, izinverirseniz burada da anlatayım.

Kahramanmaraş'ta, tecavüz ettiği küçük kızı öldürme suçundan10 yıl hapis yatan, bir başka kadını bıçaklamaktan hüküm giyen veçek senet mafyacılığı yaptığı iddia edilen biri, Emniyet'e gidipbazı isimleri Fetö'cü diyerek ihbar ediyor.

Bu azılı suçlunun iddiaları polis fezlekesine ve savcınıniddianamesine giriyor. İhbar ettiği 3'ü polis toplamda4 kişi açığa alınıyor! 

Ne diyeyim bilmiyorum. 

Birileri karşımıza dikilmiş, "Ya karşımda eğil, ya gücümünaltında ezil" diyerek bizi bozguna uğratmaya çalışırken...Ülkenin ve dahi ümmetin kaderi bize bağlıyken, uğraştığımız şuişler inşallah karşımıza daha büyük sıkıntılar çıkarmaz.

Umarım ve dilerim ki yeni bir acı aklımızı başımıza getirmedenkendimize çeki düzen veririz.

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

Yorumlar36 yorum