BIST 2.011
DOLAR 13,48
EURO 15,29
ALTIN 795,83
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Muharrem İnce'den Tandoğan'da miting

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tandoğan'daki mitingde Ankara'da CHP adına dağıtılan başörtüsüyle ilgili broşürlere tepki gösterdi. Kimsenin inançlarına karışmayacaklarını belirten Tandoğan, cemevlerini de ibadethane olarak yasal statüye kavuşturacaklarını söyledi.

Abone ol

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'da seçilmesi halinde ilk 100 günde yapacağı icraatlerini Tandoğan mitinginde anlattı. Ankara'dan bir kez daha Erdoğan'a canlı yayın teklifinde bulunan İnce, seçimlerden sonra Anadolu Ajansı, TRT ve Yüksek Seçim Kurulu'nun yöneticileri hakkında yasal işlem başlatacağını kaydetti.

Tandoğan meydanında dün düzenlenen mitingde Muharrem İnce, mitinge Ankaralıları selamlayarak başladı. Ankara'nın bağımsızlığın, mücadelenin başkenti olduğunu söyleyen Erdoğan, mitinge katılın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İşte İnce'nin açıklamalarından bazı satır başları:

"Allah’ın izniyle, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde neler yapacağımı anlatacağım. Ama önce şunu söyleyeyim. Pazar günü sen yok, ben yok, biz var. 50 günde evimde ya iki gece yattım ya üç gece. Şimdi yarın akşamdan itibaren sıra sizde. Pazar sabahı geç kalmayın, okulların bahçesinde yatın cumartesi akşamı. Pazar günü acıkmayın, Pazar günü uykunuz gelmesin, Pazar günü hasta olmayın.

BROŞÜR TEPKİSİ

Üç tane kurum, biri AA, biri TRT, öbürü de YSK. Cumhurbaşkanı olacağımı biliyorum. Ama bu üç kurumun yöneticisini yargıya göndereceğim. Ankara’da bugün bir şey yapmışlar, üstüne CHP logosu basmışlar, “türbanı kaldıracağım, şunu yardımcı yapacağım” gibi bunlar nasıl insan bunlar nasıl Müslüman anlamış değilim. “Biz gelince türbana son” yazmış, CHP Ankara Gençlik Örgütü yazmış… Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum, bunu yazan terbiyesize, bunu yazan namussuza sesleniyorum. Bunlar sahtekar, bunlar yalancı, bunları bırak Müslüman olmayı bunlar insan bile değil. Bu broşürlerin benimle ve CHP ile hiçbir ilgisi yoktur. Bunlar paçavradır.

Şu anda yurtdışına gitseniz THY’den Ankara’dan gidemezsiniz. Anadolujet ile gidersiniz. Benim cumhurbaşkanlığımda başkent Ankara’yı kimse cezalandıramaz, THY çalışacak Ankara’ya.

"DÜNYADA BÖYLE BİR ORGANİZASYON ŞEMASI YOK"

Bir iki gün önce Erdoğan devletin yönetim şemasını açıkladı. Ortada bir güneş var, etrafında da yörüngeler var. Yönetim şemasına bak, şurada cumhurbaşkanı var; güneş. Vay be. Etrafında da yalakaları var; uyduları. Peki dünyada böyle bir devlet yönetimi yok. Dünyada böyle bir şirket yönetimi yok. Dünyada böyle bir organizasyon şeması yok. Bu hastalıklı bir yapıdır, bu tek adam dayatmasıdır. Bu paralel devlet kurmaktır. Ne yaptığını bilmiyor. Kampüs değil diyor külliye diyor. Niye öyle batı sözcüklerini kullanıyorsunuz… Buraya da yazmış “finans ofisi” Kampüse külliye diyen adam, buraya da finans ofisi yapmış. Yanındakileri değiştirdi, olmadı. Bakanlarını değiştirdi, olmadı. Çankaya Köşkü’nü değiştirdi, olmadı. Devletin yapısını değiştiriyor, olmayacak. Erdoğan bu zahmete gerek yok, sen değiştin mi her şey değişecek zaten.

Kafaya bakın kafaya. Yangın çıkmış, Türkiye’de yangın var. O itfaiye teşkilatını değiştireceğim diyor. Önce yangını söndürelim yangını. Buradan 81 milyona söz veriyorum. Ankara’daki özellikle kamu görevlileri, hiçbir şekilde tedirgin olmayın, sakın ha tedirgin olmayın. Niye tedirgin oluyorsunuz? Seçimi ben kazanacağım devlet de tıkır tıkır işleyecek. İlgilendiğim tek şey var, siz o işi biliyor musunuz, bilmiyor musunuz? Ama şu andaki mevcut yönetime ilavelerim olacak. Örneğin, girişimciliği ilave edeceğim. Sanayi ve Girişimcilik bakanlığı kuracağım. Yine esnafı ilave edeceğim. Ticaret ve Esnaf Bakanlığı kuracağım.

KÖPRÜ TARTIŞMASI

Şimdi son günlerin bir modası var, Erdoğan ile benim aramda bir köprü polemiği var. Ben dedim ki, Demirel’in yaptığı birinci köprüden 11 liraya geçiyoruz; gidiş geliş 11 lira. Erdoğan’ınkinden 114 gidiş, 114 geliş 228 lira. Demirel’in yaptığı köprü bayramlarda bedava, Erdoğan’ınki parayla. Demirel’in yaptığı köprünün geliri hazineye gidiyor, Erdoğan’ın yaptığı köprünün geliri yabancı şirketlere gidiyor. Gerçekten zavallı ya, bana diyor ki; “Paran varsa geç, ne konuşuyorsun” Erdoğan, ben milletvekiliyim benim param var, benim param var ben geçerim de kamyoncu nasıl geçecek kamyoncu? Benim derdim kamyoncu, o nasıl geçecek? Yani diyor ki, “parası olan geçsin” diyor. Yakında şunu derse şaşırmayın “parası olan hastalansın”. Bu kafadaki bir adamdan kurtulmamız lazım.

Ne diyor? Millet Bahçesi yapıyormuş. Mübarek sen Türkiye’nin, bırak Türkiye’nin dünyanın en büyük millet bahçelerinden biri olan Atatürk Orman Çiftliği’ne saray yaptın. Ne millet bahçesi?

"BU SEÇİMDE KİMSE KAYBETMEYECEK"

Şimdi ne diyor? Yerli ve milli olmaktan söz ediyor ya. Alakası yok. Mesela 1699’dan 1922’ye kadar 223 sene Osmanlı hep toprak kaybetti. Osmanlı 223 sene kaybetti, 1922’de ilk kez Mustafa Kemal Paşa toprak kazandı, ilk kez. Ama cumhuriyet döneminde yine ilk kez toprak kaybettik. Erdoğan Süleyman Şah Türbesi’ni kaybetti.

işte Erdoğan ile benim aramdaki fark ne biliyor musunuz? Erdoğan Türkiye’yi Brüksel’den yönetiyor, ben Türkiye’yi Ankara’dan yöneteceğim. Bu seçimde kimse kaybetmeyecek. 81 milyon kazanacak. AK Partili kardeşlerim de kaybetmeyecek. Solcular kaybetmeyecek. Muhafazakarlar kaybetmeyecek. Kürtler kaybetmeyecek. Başı kapalılar kaybetmeyecek, başı açıklar kaybetmeyecek. Kadınlar, erkekler, gençler kaybetmeyecek.

Annelere sesleniyorum, çocuklarınıza iyi eğitim vereceğiz. Onlara yabancı dil öğreteceğiz, onlara matematik öğreteceğiz. Olimpiyatlarda madalya kazanacak sporcularımız olacak. Topraklarımızdan bereket fışkıracak. Tarımda dışa bağımlı olmaktan kurtulacağız, işsizliği yüzde 5’in altına düşüreceğiz. İhalede rekabet, işe alımda liyakat olacak. Bütün bunları yapabilmek için bir yorgun adama değil, bir taze kana ihtiyaç var.

"MARMARİS'TEKİ YAZLIK SARAYI ENGELLİLERE VERECEĞİM"

2002’de 3 Kasım’da ilk milletvekili olduğumda, Erdoğan genel başkandı. Ankara’ya geldik, parti genel merkezine gittik. Erdoğan kürsüde aynen şöyle konuşuyor 16 sene önce “Artık yeni bir dönem başlıyor. Artık milletvekilleri lojmanda oturmayacak. Halkın arasında oturacak” Ve bütün millet de alkışladı Erdoğan’ı. Gitti kendisi Keçiören’de Subayevlerinde bir apartman dairesinde oturdu. Valla iyi dedik güzel… Sonra bir baktık, Çankaya Köşkü’nü de beğenmedi 1150 odalı saray yaptırdı kendine. O da yetmedi, İstanbul’da 5 saray, oda yetmedi, Marmaris’te 300 odalı yazlık saray. Sarayperest. Bakın Ankara’dan açıklıyorum. Cumhurbaşkanı olduğumda, Marmaris’teki yazlık sarayı engellilere vereceğim. Bu artık halkın adamı değil. Bu artık kibirli birisi. İnsanlara tepeden bakan birisi. Beraber yola çıktıklarından yanında hiç kimse yok. “Kardeşim” dediklerinden yanında kimse yok. Rizeliyim diyor, Rize çayını beğenmiyor. Bizim gibi siyah çay içmiyor, kilosu 4500 lira olan beyaz çay içiyor. 2002’deki Erdoğan değil artık o. Yorgun Erdoğan, heyecansız Erdoğan."

ÖNCEKİ HABERLER
Kırşehir oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Kırşehir
Kırşehir oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Kırşehir
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Kırıkkale oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Kırıkkale
Kırıkkale oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Kırıkkale
İsrail keskin nişancısı Anadolu Ajansı muhabirini vurdu!
İsrail keskin nişancısı Anadolu Ajansı muhabirini vurdu!
Bahçeli'den AK Parti'ye Davutoğlu uyarısı
Bahçeli'den AK Parti'ye Davutoğlu uyarısı
Fakıbaba açıkladı! Patates fiyatları...
Fakıbaba açıkladı! Patates fiyatları...
Türkiye'den ABD'ye kritik uyarı! 'Cevabını veririz'
Türkiye'den ABD'ye kritik uyarı! 'Cevabını veririz'
Macron'a soğuk duş: İşçiler sarayının gazını kesti!
Macron'a soğuk duş: İşçiler sarayının gazını kesti!
Çipras sözünü tuttu! Kameraların önünde ilk kez...
Çipras sözünü tuttu! Kameraların önünde ilk kez...
Eskişehir oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Eskişehir
Eskişehir oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Eskişehir