BIST 1.329
DOLAR 7,82
EURO 9,35
ALTIN 448,66
HABER /  DÜNYA

Macron'a soğuk duş: İşçiler sarayının gazını kesti!

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un özelleştirme politikalarına karşı çıkan işçiler, tepkilerini göstermek için Elysee Sarayı'nın kısa süreli gazını kesti.

Abone ol

Fransa'da hükümetin ulusal gaz kurumunu özelleştirme ve yapısında değişikliğe gitme kararına çalışanlar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'nin gazını keserek yanıt verdi.

Genel İş Konfederasyonundan (CGT) yapılan yazılı açıklamada, kesintinin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un politikalarına karşı ilk tepki olduğu kaydedildi. 

"Macron açıkça elektrik ve gaz sektörü çalışanlarına saldırıyor. İlk yanıt: Elysee'nin gazı kesildi" ifadeleri kullanılan açıklamada, hükümetin özelleştirme ve kamuya ait Fransa Elektrik ve Gaz İdaresinin yapısında değişikliğe gitme kararının kabul edilmeyeceği belirtildi.

Kesinti ile 'devlete ait binalarda yaşayan elit kesimin ülkedeki milyonlarca hane gibi enerji sıkıntısı ile tanıştığının' altı çizilen açıklamada, Macron'un 12 Haziran'da açıkladığı özelleştirme ve kurum yapısında değişiklik tasarısının sektörün ölüme terk edilmesi anlamına geldiği vurgulandı.

RTL radyosu, dün 11.30 ve 14.30 saatleri arasında gerçekleşen kesintinin, enerji sektörü çalışanlarının daha önce açıkladığı, belirli bölgelerde ve nokta atışı yöntemiyle uygulanan enerji kesintisinin bir devamı olduğunu kaydetti.

CGT'ye bağlı ve ülkede enerji alanında en büyük organizasyon olan Ulusal Enerji ve Maden Federasyonu çalışanlarının 1 Nisan'dan itibaren 28 Haziran'a kadar greve gitme kararı aldığı açıklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Eskişehir oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Eskişehir
PKK’lı teröristlerden sözde basın toplantısı
İsrail'in tuzağı Türkiye'yi harekete geçirdi!
Ankara oy oranları partilerin ittifak oy sonuçları 2018 - Ankara
BM yeni Kıbrıs hamlesine hazırlanıyor!
Birben Çoşkun kimdir kaç kilo evli mi Doya Doya Moda Birben yaşı
Yorumlar