YAZARLAR

Müebbet var ama hapis yok!

Kararı duyduğumda, "Senin ben adaletini seveyim Türkiye" dedim. Zira böyle gülünç bir kararı ancak Türk mahkemeleri verebilirdi.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Kararı duyduğumda, "Senin ben adaletiniseveyim Türkiye" dedim. Ziraböyle gülünç bir kararı ancak Türk mahkemeleriverebilirdi.

Şu komediye bakar mısınız Allah aşkına...

28 Şubat postmodern darbesine imza atanları yaklaşık 5 yıl boyuncayargılayacaksın. 21 darbeciye müebbet hapis cezasıvereceksin...

Eeee?

"Ama bunlar çok yaşlı ve sağlık sorunları olan kişileroldukları için , bir de mahkemede de iyi hal sergiledikleri içintutuklamaya gerek görmüyorum" diyerek serbestbırakacaksın...

Adamlar bu ülkenin meşru hükümetini ortadan kaldırmayaçalışmış? Devrin Başbakanı Erbakan'ı "Silahkullanırız" tehdidi ile koltuktan indirmiş.Milyonlarca insana her türlü zulmü yapmış, hayatını karartmış,umutlarını ve hayallerini yerle bir etmiş. 

Sen kalkıp bunlara "Size müebbet cezası verdim amapanik yok. Gidin kafanıza göretakılın" diyorsun. 

Yahu sizin vicdanınız nerede arkadaş?

Bunların suçsuz günahsız yere zindana tıktıkları adamlarcezaevlerinde hala çürüyor yahu! Bu adamların içeri attıklarıhapiste çürütürken, bunlara hapis cezası vermemenin neresindeadalet var arkadaşım?

Hem bu nasıl bir karar?

Yani artık bu ülkede yaşı ilerlemiş olanlar, sağlık sorunlarıolanlar ve mahkemede iyi hal gösterenler, suçu ne olursa olsunböyle ödüllendirilecek mi? 

Farzı misal...

Fetullah Gülen denen darbeci teröristi yarın alıp getirdiğimizi veyargıladığımızı varsayalım. 

Ne olacak sonrası?

O da yaşını başını almış, o da ceket üstünden tansiyon ölçtürecekkadar hasta. Kararduruşmasında kalkıp, "Efendiler. Beni hapseatmayın. Ben de daha önce serbest bıraktıklarınız gibi yaşlıve hasta bir adamım" dese...

Ne yapacaksınız ne diyeceksiniz ona? "Sana da müebbetverdik ama git kafana göre takılmı?" diyeceksiniz? 

Evet aynen böyle diyeceksiniz. Böyle demeyemahkumsunuz. Çünkü adamın elinde sizin verdiğinizbu emsal karar olacak. 

Allah aşkına...

Şu tutuklanmayan darbecilere, "Hadi gelin yenidenordunun başına geçin" deseniz, içlerinden bir tanesidahi, "Yok yahu. Hem yaşlıyım hem dehastayım" der mi?

Demez di mi?

Ve sen böyle adamlara ev hapsi dahi vermiyorsun. "Adlikontrol şartı" ile serbest bırakıyorsun. Nedir oadli kontrol şartı? Belirlenen bir zaman dilimi içindekarakola gidip, "Ben buradayım" diyeimza atacaklar. 

Bu mudur ceza?

Merhum Erbakan yaşlı değil miydi? 83 yaşında kendisine 2 yıl evhapsi verilmedi mi? 

Ona yapılan zulmün hesabını kim verecek? 

Bunların darbe yaptığı dönemde hazineden çalınan 28 milyardoların hesabını kim verecek? Rütbelerini söküyorsun da yaceplerine koydukları paralar? O dönemde ne kazandılar,hangi mal ve mülkün sahibi oldular. Bunları soruşturmayacakmısın? Hepsi hala emeklilik maaşı alıyor. Hem de deste destealıyor.

Bunlar yanlarına kar kalacak öyle mi?

Gülü bırakıp dikeni sulayacaksınız, bunun adına da adaletdiyeceksiniz öyle mi?

E, o zaman boşuna kendimizi kandırmayalım kardeşim. Biz bukafayla daha çok darbe yaşarız.

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:
Twitter:       twitter.com/slymnoz
Facebook: facebook.com/suleymanozisik
İnstagram: instagram.com/suleymanozi

Yorumlar70 yorum