BIST 1.331
DOLAR 7,79
EURO 9,47
ALTIN 461,84
HABER /  GÜNCEL

MSB sonuç Uzman erbaş alım başvuru sonuç ekranı-2018

MSB uzman erbaş alımı temini sayfası içerisinde 2018 uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesinde tarih verildi mi?

Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanluğı (KKK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığu uzman erbaş alımı başvuruları 5 Eylül 2018 tarihinde başladı, 26 Ekim 2018 tarihinde sona erdi. Başvuruların ardından 11 gün geçti. Bakanlıktan şu ana dek bir açıklama geldi mi?

MSB FAALİYET TAKVİMİ: Milli Savunma Bakanlığı (MSB) uzman erbaş alımı temini faaliyet takvimi içerisinde sonuçların açıklanacağı tarih yazılacak. Şu ana bakanlık tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

Sonuçlar açıklandıktan sonra işlemler nasıl yapılacak: Uzman erbaş seçim aşaması sınavları aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır: a. Yazılı sınav uygulama esasları, b. Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri, c. Ön sağlık muayenesi, ç. Fiziki yeterlilik testi (FYT), d. Mülakat, e. Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri. (Ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olan adaylar içindir.)

Ön sağlık muayenede uzmanlar neye bakıyor: Adayların, fiziksel görünümü ile yaş, boy ve vücut ağırlığının istenen standartlarda olup olmadığı bu konuda görevlendirilen tabip/tabipler tarafından TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği ve MY 33-2 (C) TSK Personelinin Sağlık Muayene Yönergesi esaslarına uygun olarak kontrol edilmektedir. Muayenede hangi hususlara bakıldığı başvuru kılavuzunda belirtilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadroya alınmamıştı! Benzia'nın sözleşmesi feshedildi
ÖSYM sonuç sorgulama ekranı KPSS sonuç bilgisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakan Murat Kurum'a dönüp böyle uyardı
Eski savcı Ferhat Sarıkaya mahkemeye sevk edildi
Zuhal Topalla Sofrada Hülya kimdir sivri dilli kaynanası Halime Hanıma bakın
Vaka sayısı yüzde 100 arttı! Samsun'da yetkililerden 'tedbirlere uyun' çağrısı
Yorumlar